hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Soylu tarih verdi: Dağlarda bir tek terörist kalmayacak

  Bakan Soylu tarih verdi: Dağlarda bir tek terörist kalmayacak
  expand
  KAYNAKİHA

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM'deki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamasında, "Cumhuriyetin yüzüncü yılında dağlarda bir tek terörist kalmayacak. Her türlü terörle mücadeleyi yapıyoruz. İçeride nefes aldırmıyoruz. İnlerine gireceğiz diye söz vermiştik. İnlerine girdik girmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’de uyuşturucu suçundan hapishanelerdeki tutuklu sayısı 15 Temmuz’da 36 bindi, oysa bugün 120 bin sayısını aştı. Bu yılki sayı, 15 Temmuz’da 81 bin uyuşturucu operasyonu vardı, 3 katı aştık. Bugünkü sayı ise 223 bin operasyon yapıyoruz yılda” dedi.


  TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ile 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.


  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristlerle ilgili olarak, “Doğrudur, biz hepsini ayakkabı numaralarını, isimlerini, fotoğraflarını biliyoruz. Sadece biz bilmiyoruz, ABD de, Avrupa da, PKK terör örgütü de biliyor, herkes biliyor. Bu gazi Meclis’in çatının altında PKK’nın avukatlığını yapan HDP de biliyor” ifadelerini kullandı.


  Soylu, uyuşturucu ile mücadele konusunda, “Türkiye’de uyuşturucu suçundan hapishanelerdeki tutuklu sayısı 15 Temmuz’da 36 bindi, oysa bugün 120 bin sayısını aştı. Bu yılki sayı, 15 Temmuz’da 81 bin uyuşturucu operasyonu vardı, 3 katı aştık. Bugünkü sayı ise 223 bin operasyon yapıyoruz yılda, halen bitmedi. Tüm bu saha baskısının sonunda madde bağlantılı ölümler yüzde 71 azaldı. 2017’de uyuşturucudan hayatını kaybedenlerin sayısı 941’di. 2021’de bu rakam 941’den 270’e düştü” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow