hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başarı teşvik programı! Aylık 100 lira destek ödemesi! Başarı teşvik nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

  Başarı teşvik programı Aylık 100 lira destek ödemesi Başarı teşvik nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarında başarı teşvik programına dair ifadeler dikkat çekti. Peki ama başarı teşvik programı nedir, nasıl başvurulur?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına başarı teşviki vereceğiz.'' dedi. İşte başarı teşvik bursu hakkında bilgiler...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Öğrencilerimize sesleniyorum, gençlerimize sesleniyorum. Başarı Teşvik Programı. Sosyal yardım alma hakkına sahip olan ailelerimize mensup devlet okullarında okuyan, dereceye giren öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar, yüksek öğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar desteği vereceğiz.

  YÖK'ün belirlediği dünyada ilk 500 üniversiteye girme hakkını kazanan öğrencilerimize devletlerinin yanında olduğunu hissettirecek başarı desteklerini sağlayacağız.

  Aynı durumdaki ailelerimizin evlatlarında işe girmek için gereken merkezi sınavlar ile bilim, spor, sanat yarışmalarına katılanların ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Bu program için 1,5 milyar liralık bütçe ayırdık.'' dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow