hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başbakan Erdoğan: Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız

  Başbakan Erdoğan: Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız
  expand

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa Gökdere Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan, yeni bir haçlı seferi ile karşı karşıya olduğumuzu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası nedeniyle Bursa'da miting düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. İsrail ve Gazze konuları üzerinde duran Erdoğan, Filistin'in yanında olacağını söyledi.

  İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:
  - Cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı çıkan CHP, bugün cumhurbaşkanını seçmesi için halktan oy istiyor. Dün halk bu işten anlamaz diyen CHP hangi yüzle halkın karşısına gelecek. CHP’ye, MHP’ye ve HDP’ye gönül veren kardeşlerim size bu denli saygısız davrananlara 10 Ağustos’ta cevabı vermeye hazır mıyız. Bunlar eski Türkiye’nin karanlığından beslendiler yeni Türkiye’den hep korktular. Günlerce hesaplar yaptılar üçgenler çizdiler. Ortaya çıka çıka paralel aday çıktı. Millete değil Pensilvanya’ya yaranmaya çalışıyor.
  - Bu CHP’nin genel müdürünü, geçenlerde bir kanalda sahurda yayınlanan rahmetli Savaş Ay’ın onunla yaptığı röportajı gördünüz değil mi. Adama soruyor Savaş Ay adam sırıtıyor. Üzülmesi gereken yerde sırıtıyor. 3 yaşında yavrunun kolu kesiliyor adamın umurunda değil. 3 koyun teslim edin inan kaybeder. “Şimdi tıpış tıpış sandığa gidip bu adaya oy vereceksiniz” diyor. Kendi seçmenini adete koyun yerine koyuyor. MHP, CHP ve diğer partilerin seçmenleri koyun olmadıklarını gösterecekler. Bu partilerin yöneticileri çok zor durumdalar. 10 Ağustos’ta kaybederlerse o koltuklarda oturamayacaklar.
  - MHP genel başkanı velev ki “Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse görüşmeyeceğiz” dedi. Şimdiden seçimin sonucu kabul etmiş durumda
  - CHP ne diyordu. Eşi başörtülü bir cumhurbaşkanının resepsiyonuna gitmeyiz diyordu. Sayın Gül cumhurbaşkanı oldu, tıpış tıpış gittiler. Aynı masada gelip oturdular. Bunlarda yalan çok. 12 Haziran seçimlerini ardından “Meclis’e gelmeyeceğiz” dediler. Ne oldu. Tıpış tıpış geldiler.” Yemin etmeyeceğiz” dediler. Tıpış tıpış ettiler. MHP genel başkanı da eğer o koltukta oturursa tıpış tıpış görüşecek.
  - Karşımda iki tane aday var. Bunların bu ülkede esamesi nedir? Ne yapmışlar? Ne emekleri var? Yok.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ERDOĞAN'DAN ÇOK SERT İSRAİL AÇIKLAMASI

  "Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız"
  -Bu Ramazan maalesef Filistin’den acı haberleri aldığımız bir Ramazan. Terör devleti İsrail’in Gazze’yi bombalıyordu. Kara harekatına başladı. 240’tan fazla son haftada şehit edildi, 2 binden fazla masum yaralandı. İsrail acımasızca vurmaya devam ediyor. Ortadoğu’daki bu insanlık dışı saldırı devam ederken dünya ve İslam ülkeleri susuyor. Bizim de Filistin için Gazze için sesimizi yükseltiyor olmamızdan rahatsız oluyorlar. Ama Biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz. Osman Gazilerin Orhan Gazilerin, Yıldırım Beyazıtların torunlarıyız.
  -Dünya liderleri acayip açıklamalar yapıyorlar. İsrail savunma hakkını kullanıyor diyor. Nasıl bin savunma hakkı ki ölenler sadece Filistinli. Hepsi oyun. Yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Batıya sesleniyorum. Dürüst bir yaklaşım değil. Bu yaklaşım yarın sizleri de vuracaktır.
  Hollanda’da Malezya’ya gidecek uçak Ukrayna’da vuruluyor. Ölenlerin çoğu Hollandalı. Hani dünya barışı için çalışacaktık. Bunlar ben güçlüyüm istediğim gibi vururum diyenlerden. Biz de diyoruz ki siz gücünüzü bir yere kadar kullanacaksınız. Ama unutmayın bütün tuzakların üstünde çok daha büyük bir tuzak var o da bir gün sizi vuracak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow