Başbakan Erdoğan'ın medyadan "Musul" isteği

Başbakan Erdoğan'ın medyadan "Musul" isteği

Başbakan Erdoğan'ın medyadan Musul isteği

Başbakan Erdoğan, "Yazılı görsel medyaya sesleniyorum: Allah aşkına şu anda yaklaşık 100 kadar vatandaşımız IŞİD unsurlarının elinde. Biz bunları sağ salim kutarmanın gayreti içerisindeyken siz tahrik etmek suretiyle ne elde etmeye gayret ediyorsunuz? Lütfen, yazılı görsel medyadan bir şeyi rica ediyorum: Şu süreci tahrik ederek değil lütfen yazmadan, çizmeden fazla da konuşmadan takip etmenizi istiyoruz. Zira bu tahrikler karşı tarafta lehe değil aleyhte gelişmelere neden oluyor" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Atatürk Alanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Törende Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve milletvekilleri de hazır bulundu.

Musul

Başbakan Erdoğan, törende bir konuşma yaptı.

Musul olayıyla ilgili yayınlarda duyarlı olmasını istediği yazılı ve görsel medyaya da seslenen Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum. Şu anda yaklaşık 100 kadar vatandaşımız IŞİD unsurlarının elinde. Biz bunları sağ salim kurtarmanın gayreti içindeyken, siz tahrik etmek suretiyle ne elde etmeye gayret ediyorsunuz? Lütfen, yazılı ve görsel medyadan bir şey rica ediyorum. Şu süreci tahrik ederek değil, lütfen yazmadan, çizmeden, fazla da konuşmadan takip etmenizi istiyoruz. Zira bu tahrikler karşı tarafta lehte değil, aleyhte gelişmelere neden oluyor. Biz güvenlik güçlerimizle, dış işlerimizle, tüm ilgili birimlerimizle bunu an be an takip ederken yazılı ve görsel medyadaki bu gelişmeler ciddi manada sıkıntı doğuruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gezi olayları

Gezi olaylarında en başta Türkiye ekonomisinin hedef alındığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: “Yurtdışındaki yatırımcılara gelmeyin çağrısı yaptılar. İmajımızı sarsmaya çalıştılar. İçeride 'tüketmeyin, ekonomi dursun' çağrıları yaptılar. Aralık'ta yine ekonomiyi hedef aldılar. Küresel yatırımlarımıza, havalimanına, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Marmaray'a, tüp geçide saldırdılar. Yüksek hızlı trene saldırdılar. 250'ye yakın noktada kabloları kestiler.

Küresel ölçekteki projelerimize saldırdılar. Halkbank'a, Ziraat Bankası'na bu şekilde saldırılara devam ettiler. Bunlara karşı dik durduk ve mücadelemizi sürdürdük. Bütün bu tehditlere rağmen Türkiye ekonomisi bunlara hiç aldırmadı. 2013'te yüzde 4, 2014'ün ilk çeyreğinde yüzde 4.3 büyüme kaydetti. Dünyada zirvedeki yerimizi konuyoruz. İhracatta rekorlar kırmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası rezervlerimiz yeniden yükseliyor ve dün itibarıyla 131 milyar dolar seviyesi geldi. Faiz düşüyor. Enflasyonla ve işsizlikle mücadelemiz devam ediyor. Muhalefetin tuzaklarına, kumpaslarına, tahriklerine rağmen Türkiye'yi büyütüyoruz ve büyüteceğiz"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bayrak indirilmesi

Diyarbakır'da askeri tesis içindeki bayrağın gönderden indirilmesiyle ilgili de muhalefete yüklenen Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Diyarbakır'da bir hain tarafından askeri garnizondaki bayrağımız indirildi. Hiç merak etmeyin, bunun hesabını soracağız ve soruyoruz. O hainin ve onun ipini tutanların araştırılması da hassasiyetle devam ediyor. Ancak asıl önemli olan şu; diyorlar ki, alnının ortasından vurup indireceksin. Kim o? Bahçeli diyor bunu. Bahçeli'ye sormak lazım, sen acaba Diyarbakır'a hayatında kaç defa gittin ya! Sivas'ın ötesinde kaç tane vilayetimize gittin. Tek vatan dediğimiz buradaki topraklarımızda değil mi? Gidemez. Bu iş yürek işi, yürek. O bayrağa saldıran hain vurulsaydı Doğu ve Güneydoğu'da o hainin cesedi üzerinden yeni bir tahrik kampanyası başlatılacaktı. Vurulmayıp eylemini tamamlasaydı, diğer bölgelerimizde tahrikler başlayacaktı. O hain vurulmadı ikinci senaryoyu gündeme aldılar. Üniversitelerde gençlerimizi birbirine düşürmek için senaryolar başladı"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber