Başbakan Yıldırım'dan Muharrem İnce'nin sözlerine cevap

Başbakan Yıldırım'dan Muharrem İnce'nin sözlerine cevap © AA

Başbakan Binali Yıldırım Isparta’da konuştu. Binali Yıldırım, seçildiği takdirde Kanal İstanbul projesini iptal edeceğini söyleyen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirdi.

24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin 100. Kuruluş yıldönümüne gidecek kadroların seçileceğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım "Bu kadrolar Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine Türkiye’yi taşıyacak kadrolar olacaktır. Bu kadroların başında Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşları olacaktır" dedi.


Yıldırım: Millet, Cumhur İttifakı'yla

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Diğer adaylar ne vaat ediyor, AK Parti ne vaat ediyor. Savaştan kaçarak canını kurtaran sığınmacıları ülkelerine geri göndereceğiz diyorlar. Bizim inancımızda zordakilere yardım etmek vardır. Bizim geleneğimiz budur. Bazıları çıkıyor ölümden hayatını kurtarmak isteyenlere bile tahammül edemiyorlar. Benim Ispartalı kardeşim 24 Haziran’da bunun hesabını soracak. Terör örgütünün kol gezdiği çatışma bölgelerine kadınları ve çocukları yollayacaklarmış. İnsanlık öldü mü kardeşim?

Kanal İstanbul’u iptal edeceklermiş. Siz bugüne kadar bu memleket için hangi hayırlı işe evet dediniz. Bir de çıkmışlar yerli otomobil yapmak ilkelliktir diyorlar. İlkel sizsiniz. İşleri güçleri ya yıkmak ya da bol keseden atmak. Bırakın konuşsunlar zaten laf üstüne laf koymaktan başka işleri yok."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS