hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraktar TB3 fire vermedi! 19. test uçuşunu da başarıyla gerçekleştirdi

  Bayraktar TB3 fire vermedi 19. test uçuşunu da başarıyla gerçekleştirdi
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yatığı paylaşımla Bayraktar TB3 19. Test uçuşunu da başarıyla gerçekleştirdiğini duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MARİYE EKİNCİ'NİN HABERİ/ Baykar Savunma tarafından geliştirilen katlanır kanatlı ve kısa mesafede iniş-kalkış özelliğine sahip bir silahlı insansız hava aracı olan Bayraktar TB3'te sona doğru geliniyor. Öyle ki Bayraktar TB3 19. Test uçuşunu da fire vermeden gerçekleştirdi. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, test anlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

  "TÜRK HAVACILIĞININ ALTIN ÇAĞI"

  BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  Türk Havacılığının Altın Çağı... Bayraktar TB3 19. Test Uçuşu, Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Testi 

  İLK UÇUŞ 2024’TE!

  Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı.

  Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow