hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayraktar TB3'ten başarı ardına başarı!

  Bayraktar TB3ten başarı ardına başarı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Yerli milli teknoloji ile üretilen Bayraktar TB3 sırasıyla gerçekleştirilen bütün test uçuşlarıı fire vermeden tamamladı. Son olarak Selçuk Bayraktar, TB3'ün performans uçuş testini sosyal medyadan paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayraktar TB3, sona doğru başarılı adımlarla gelemeye devam ediyor. Son olarak 'Orta İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Uçuş Testleri'ni de başarıyla tamamlayan TB3'ün o anları BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından paylaştı.

  TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

  Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow