hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gezi'yi 15 Temmuz'a benzetti

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Geziyi 15 Temmuza benzetti
  expand
  KAYNAKDHA

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün 5. yıl dönümü olan Gezi eylemleriyle ilgili konuştu, 15 Temmuz darbe girişimiyle arasında benzerlik kurdu. Destici, "Arkasında planlı, örgütlü bir hadise olduğu, bir kalkışma hareketi olduğu gözüküyor. Asıl amaç sandık yoluyla değiştirilemeyen milli iradeyi sokak olaylarıyla yıkma çabasıydı" ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi'nin, partisini ziyaretinde konuştu. 5. yıl dönümü olan Gezi eylemleriyle ilgili bir soruya yanıt verdi.

  Gezi eylemlerindeki polis dayağı için karar verildi

  Ethem Sarısülük davasında polisin cezası artırıldı

  Gezi eylemlerinin, "sandık yoluyla değiştirilemeyen milli iradenin sokak olaylarıyla değiştirilmeye çalışılması" olduğunu öne süren Destici şunları söyledi: "Bu Gezi hadisesinin de bence araştırılması gerek. Gerçekten arkasında planlı, örgütlü bir hadise olduğu, bir kalkışma hareketi olduğu gözüküyor. Dolayısıyla da bunun arkasındaki ya da içindeki güçler ortaya çıkarılırsa bundan sonraki süreçler için de bence faydalı olur, bundan sonra bu tür şeylere de imkân tanınmaz ya da bu tür kalkışma yapacak olanlar da bir daha buna cesaret edemez diye düşünüyorum. Türkiye o günleri de aynen 15 Temmuz'da atlattığı gibi milletin feraseti, devleti yönetenlerin dirayeti ile atlattı. İnşallah bir daha bu siyasetle karşı karşıya kalmaz. İnşallah bir daha böyle hadiselerle karşı karşıya kalmaz. Çünkü o direkt milli iradeyi yani sandık yoluyla değiştirilemeyen milli iradeyi, sokak hadiseleriyle kalkışmalarla değiştirme çalışmalarıydı. Ancak milletimiz buna pirim vermedi, milletimizin sağduyusu buna engel oldu."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow