hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ‘Bebek gelin’ olayında soru işaretleri... Abdulkadir Selvi yazdı...

  ‘Bebek gelin’ olayında soru işaretleri... Abdulkadir Selvi yazdı...
  expand

  Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, H.K.G.’nin 6 yaşındayken, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘evlendirilerek’ yıllarca cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıkması sonrası bugün köşesinde bir yazı kaleme aldı. Selvi; '“6 yaşındaki kızı evlendirdiler” haberini okuyunca bir an soluk alamadığımı hissettim. İddianameyi okumak istedim. Ama midem kaldırmadı.' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunun ne insanlığa ne İslam’a sığacak bir yanı yok. Hele hele bunun dini bir kisve taşıyan bir cemaat ya da tarikat tarafından yapılması daha vahim. Çünkü süt leke kaldırır ama bu işler leke kaldırmaz. Bunun üzerinden İslam’a, dindarlara saldırmak isteyenlere gün doğmuş olur.

  Herkes sussa da dini cemaatlerin bunun üzerine gitmesi gerekir. Herkes sussa da iddialara muhatap olan Hiranur Vakfı’nın bu işin aydınlatılması için çaba göstermesi gerekir. Olay yargıya intikal ettiği için Türk adaletinin bunu aydınlatması gerekiyor.

  KARDEŞLERİNİN AÇIKLAMASI

  6 yaşında evlendirildiği iddia edilen H.K.G.’nin kardeşlerinin açıklamalarını izleyince kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı.

  Abisi ve iki kız kardeşi H.K.G.’nin Kuran-ı Kerim’i okumaya geçtiğinde ya da hafızlık merasimi öncesinde kendi ısrarı üzerine gelinlik giyip fotoğraf çektirdiğini anlattılar. Kendileri de gelinlik giymişler. İki kız kardeş o fotoğrafları paylaştılar. Ayrıca bu olayı gündem yapanların siciline bakınca kuşkularım artmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  28 ŞUBAT BENZERİ

  Çünkü 28 Şubat sürecinde biz bunları çok yaşadık. Fadime Şahin, Müslüm Gündüz olayını unutmadık. Ali Kalkancı manşetleri dün gibi hafızamızda duruyor. 28 Şubat Fadime Şahin üzerinden kurgulandı.

  O günler aktif bir gazeteci olan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan isimler vererek Müslüm Gündüz-Fadime Şahin olayının FETÖ’cü polisler Recep Güven ile Ali Fuat Yılmazer’in kumpası olduğunu anlattılar.

  Bu olay için aynı şeyi söylemiyorum. Ama bunun üzerinden muhafazakâr insanları töhmet altında bırakmaya çalışmayalım. Eğer birileri bunun üzerinden yeni bir Fadime Şahin-Müslüm Gündüz komplosu hazırlıyorsa ortaya çıkaralım.

  ADALET BAKANI’NA ÇAĞRI

  Ama bu işin aydınlatılması için sonuna kadar çalışalım. Gerçeği ama sadece çıplak gerçeği ortaya çıkarmak için çalışalım. Aile Bakanlığı davaya müdahil oldu. Derya Yanık’ın tavrını destekliyorum. Buradan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çağrıda bulunuyorum. “Sayın Bakan’ım, bu olayın aydınlatılması için gerekirse birkaç savcı daha görevlendirin. Hiçbir şey karanlıkta kalmasın. Hakikat neyse ortaya çıksın. Sorumluları neyse hesabını versin.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow