4. celp dönemi ne zaman duyurulacak? İşte Hulusi Akar'ın bedelli askerlik açıklaması...

4. celp dönemi ne zaman duyurulacak? İşte Hulusi Akar'ın bedelli askerlik açıklaması...

4. celp dönemi ne zaman duyurulacak? İşte Hulusi Akar'ın bedelli askerlik açıklaması...

Bedelli askerlik 4. celp dönemi sonuçları Milli Savunma Bakanlığı’na ait ASAL sonuç sorgulama adresinden öğrenilebilecek. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından celp dönemlerinin ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başlandı. İşte Hulusi Akar’ın işaret ettiği bedelli askerlik celp dönemleri açıklanma tarihi…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bedelli askerlik sonuçları MSB ASAL’da önümüzdeki günlerde yerini alacak. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sonuçların kasım sonu ya da aralık başında açıklanacağını belirtti. İşte süreçle ilgili tüm detaylar ve adayları 4. celp dönemi sonuç sorgulama işlemlerini yapabilecekleri o adres…

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile "www.asal.msb.gov.tr" adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu'nun 25 ve 45'inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

HULUSİ AKAR'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şu karşılığı verdi: "Şu anda işlemlerini tamamlayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor.

SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB ASAL yükümlülüğü altına girecek askerleri belirlerken çeşitli meslek gruplarını göz önünde bulundurabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla öğretmenlerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için öğretmen olan asker adaylarının belirli tarihlerde yükümlülüklerini yerine getirebilecekleri belirtilmişti. Uzun zaman sonra bedelli askerliğe talebin bu kadar yoğun olması ve rakamın yarım milyonu aşması nedeniyle sınıflandırma sürecinin uzadığı düşünülüyor. Yapılan başvuruların değerlendirilerek ASAL tarafından yakın zamanda askerlik yeri sonuç sorgulama işlemlerinin aktif hale getirilmesi bekleniyor. Hulusi Akar da yaptığı açıklamada Kasım sonu ve aralık başını işaret etmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı