hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2022 bedelli askerlik ücreti ne kadar, kaç TL? Bedelli askerlik kaç gün 2022?

  2022 bedelli askerlik ücreti ne kadar, kaç TL Bedelli askerlik kaç gün 2022
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoklama kaçağı ve bakaya yükümlülere bedelli askerlik yolunun açıldığını açıklamasıyla birlikte birçok kişi askerlik şubelerine başvurmak için detayları araştırmaya başladı. Peki, bedelli askerlik ücreti ne kadar, fiyatı kaç TL? Bedelli askerlik kaç gün 2022?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bedelli askerlik başvuruları yoklama kaçakları ve bakaya kişilerin de bedelli askerlik sisteminden faydalanabilecek olmasının ardından artmaya başladı. Peki, başvurularda ne kadar ücret alınacak ve kaç gün askerlik yapılacak?

  BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

  2022 yılında bedelli askerlik ücreti 56 bin 500 lira olarak belirlendi. Ancak belirli aralıklarla bu ücrette artış meydana geliyor. Bu nedenle bedelli askerlik yapmayı düşünenlerin daha erken başvuru yapmalarında kendileri için fayda var.  Öte yandan yoklama kaçaklarında kaçak olunan yıl oranında bu ücrete ilave olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kaçak yılına göre değişen oranlarda bir rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilirler." ifadelerini kullanmıştı.

  BEDELLİ ASKERLİK KAÇ GÜN 2022?

  2022 yılında bedelli askerlik süresi 1 ay olarak belirlendi. İçinde bulunulan ay, yol ve sevk durumuna göre bu süre daha da az olabiliyor. Örnek olarak 4 gün yol izni bulunan kişi için bu süre 26 gün oluyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow