hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Belçika ve Hannover Başkonsolosluğu'na yapılan saldırılara Cevdet Yılmaz'dan tepki

  Belçika ve Hannover Başkonsolosluğuna yapılan saldırılara Cevdet Yılmazdan tepki
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Hain terör örgütü PKK destekçileri tarafından Belçika'daki vatandaşlarımıza ve Almanya Hannover Başkonsolosluğumuza karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, Belçika'da yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cevdet Yılmaz, X hesabından yaptığı paylaşımda Avrupa'daki Türklere yönelik gerçekleştirilen saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, sürecin yakından takipçisi olacaklarını belirtti.

  "YÜRÜTÜLECEK SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Hain terör örgütü PKK destekçileri tarafından Belçika'daki vatandaşlarımıza ve Almanya Hannover Başkonsolosluğumuza karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, Belçika'da yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması ve suçluların cezalandırılması noktasında Belçika ve Almanya makamlarınca yürütülecek sürecin yakın takipçisi olacağız. Yurtdışında yaşayan insanımızı tahrik ve kardeşliğimizi bozma amaçlı gerçekleştirilen bu saldırılar, PKK terör örgütünün Batı Avrupa'da toplumsal barışı ve kamu düzenini tehdit ettiğini de bir kez daha göstermektedir. Bu saldırılar yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın birliğini, kardeşliğini asla bozamayacaktır. İlgili ülkelerden beklentimiz, terör örgütü destekçilerinin eylemlerine izin verilmemesi ve saldırganların bir an önce adalet önüne getirilmesidir" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow