Bilgisayarını tamire verdi, özel fotoğraflarıyla şantaja uğradı

Bilgisayarını tamire verdi, özel fotoğraflarıyla şantaja uğradı

Bilgisayarını tamire verdi, özel fotoğraflarıyla şantaja uğradı

İstanbul'da bilgisayarını tamirciye veren Sıla B. 15 gün sonra hayatının şokunu yaşadı. Gizli bir numaradan aranan Sıla B. "Elimde özel fotoğrafların var. Seninle arkadaş olmak istiyorum" diye şantaja uğradı. Telefon açan kişinin bilgisayar tamircisi olduğu ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sıla B. adlı genç kadın, tamirci Erol A.’nın bilgisayardaki özel fotoğraflarını kendi bilgisayarına aktarıp şantaj yaptığını öne sürerek dava açtı.
İstanbul’da yaşayan Sıla B. isimli genç kadın, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine diz üstü bilgisayarını tamirat için bıraktığı işyeri sahibiyle mahkemelik oldu.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre Erol A.’nın kendisine şantaj yaptığını öne süren genç kadın yaşadıklarını şöyle anlattı;

İki kardeşin 'huzurevi' kavgası

"Biraz açık fotoğrafımı yükledi"

Kendime ait laptopu yazılım ve bazı programları çalışmadığı için Levent’te bu işleri yapan bir iş yerine götürdüm. Bir gün sonra yapıldığını söylediler ben de gidip laptopu aldım. Aradan 15 gün geçtikten sonra beni bilmediğim bir numaradan arayan kişi, ‘elimde mail hesabın, sosyal medya hesapların var. Özel fotoğrafların var çok güzelsin seninle arkadaş olmak istiyorum’ dedi. Onu tersledim. Bunun üzerine özel ve biraz da açık olan fotoğrafımı sosyal medya hesabıma koydu. Dediğini görünce hemen hesaplarımın şifrelerini değiştirerek kapattım. Aklıma bilgisayarımı yaptırmak için verdiğim yer aklıma geldi. Erol A.’yı aradım durumu sordum. İnkar etmeyerek benimle olmak istediğini söyledi.

Erol A. ise savcılıkta, “Kötü niyetim yoktu, amacım da şantaj yapmak değildi” diye kendini savundu. Savcılık Erol A. hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde ele geçirme yayma” suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istedi.