Son Dakika

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bugün mü, saat kaçta? Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar 27 Ekim 2021..

A A

27.10.2021 - 09:29 Son Güncelleme:

Koronavirüs pandemisiyle ilgili önemli kararların alındığı ve son gelişmelerin paylaşıldığı Bilim Kurulu toplantısı bugün gündemde. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bugün mü, saat kaçta? İşte Bilim Kurulu toplantısında son alınan kararlar ve toplantıyla ilgili detaylar..

Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bugün mü, saat kaçta? Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar 27 Ekim 2021..

Bilim Kurulu düzenli olarak her hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önderliğinde bir araya geliyor. Her hafta önemli konuların konuşulduğu Bilim Kurulu, bu hafta da son durumu değerlendirmek üzere bir araya geliyor. Sağlık Bakanı Koca’nın aşılama süreci ve son durumu içeren tablo hakkında bilgi vermesi bekleniyor. Ayrıca toplantıda okullardaki son durum ve yerli aşı Turkovac'ın da ele alınması ön görülüyor. İşte toplantıyla ilgili diğer detaylar..

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 18:30’da açıklama yapacak. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda aşılama oranı masadaki en önemli gündem maddesi olacak. Öte yandan kış aylarına girilirken yeni tedirlerin gelip gelmeyeceğinin ise Bilim Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor.

SON BİLİM KURULU TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

Geçtiğimiz hafta yapılan toplantı sonrası Bakan Koca, yüz yüze eğitim, TURKOVAC, grip aşısı ve koronavirüsle mücadele gibi önemli konularda alınan kararları açıkladı.