“Bin günde memleket” hareketi nedir? Muharrem İnce’den önemli açıklamalar

“Bin günde memleket” hareketi nedir? Muharrem İnce’den önemli açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde hakkındaki iddialarla ilgili açıklamalarda bulunacağını ifade eden Muharrem İnce bugün kameraların karşısına geçti. Başlattığı hareketin adını “bin günde memleket” hareketi olarak duyuran İnce, seçim gecesi yaşananlara da değindi. Peki, “bin günde memleket” hareketi nedir?

Muharrem İnce basın mensuplarına hakkındaki iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kendisinin parti içerisinde bir muhalefet hareketi başlatmadığını ifade eden İnce, Türkiye’ye yeni bir seçenek sunacaklarını belirtti.

BİN GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ NEDİR?

Muharrem İnce’nin başlattığı hareket ile ilgili açıklaması şöyle: Bizim başlattığımız hareket parti içi muhalefet hareketi değildir, biz Türkiye’ye yeni bir seçenek sunuyoruz Türkiye’nin barışmaya ve bölüşmeye ihtiyacı vardır. Bugün başlattığımız hareketin adı ‘1000 günde Memleket’ hareketidir. Önümüzdeki günlerde bu kadro ile önünüze çıkacağız.

Bu hareket gücünü de finansmanını da yönünü de milletten alacaktır.

Yolumuz zordur kenetlenerek bu zorluğu aşacağız. Bütün bu anlattıklarım bir cumhuriyet öğretmeninin hayalleri değildir.

SEÇİM GECESİ NE OLDU?

Seçim gecesi yaşananlarla ilgili konulara da açıklık getiren Muharrem İnce’nin açıklaması şöyle: Seçim gecesi neredeydim? Bitmedi bu şunu bir anlatayım. Zonguldak’a mitinge gidiyorum Bartın milletvekilimiz Rıza Yalçınkaya’yı görevlendirdim, Rıza Yalçınkaya yolda öğrendi ki çizik yemiş. Mitingde görevlendirdiğim arkadaşım listeye konmamış. Neden? Muharrem İnce’ye yakın diye.

Talimat veriyorlar gazetelere, TV’lere benim reklamlarımı kesiyorlar, bu psikoloji altında bana miting yaptırıyorlar. Moralimi bozmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar, örgütlere para göndermiyorlar.

Geldik seçim gecesine, bana bilgi verin diyorum bilgi vermiyorlar. Nasıl çıkacağım ben milletin karşısına? Kalacak mı ikinci tura? CHP 13 bin sandıkta gözlemci vermemiş. 4 milyon oy yapar bu 4 milyon oy. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlardır.

Gece yarısı çıktı bizim Genel Başkan Yardımcıları seçim ikinci tura kaldı dediler, nereden biliyorsun= Elinde tutanak yok ki senin gözlemci koymamışsın.

Bana neredeydin diye soranlardan özür diliyorum, krizi kötü yönetmiş olabilirim ama bana veri vermediler, veremediler.

Seçim geçti 60 gün sonra seçim değerlendirmesi yapıyorlar ve ben çağırılmıyorum toplantıya. Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar? Kendi aralarında seçimi tartışıyorlar beni davet etmiyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS