Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verildi

Video: Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası verildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı ve <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> Cumhuriyeti 27. Başbakanı <a class="in-news-link" href="/binali-yildirim" target="_blank" title="Binali Yıldırım haberleri">Binali Yıldırım</a>'a Devlet <a class="in-news-link" href="/seref-madalyasi" target="_blank" title="Şeref Madalyası haberleri">Şeref Madalyası</a> Tevcih Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Binali bey ile 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı başarı ile atlatmıştır. Paylaştığımız her sevinç ve acı ile dostluğumuz daha da perçinleşmiş çelikleşmiştir. Binali bey en meşakkatli zamanlarımızda uzun yollardan kuş kanadı ile gelmiş derdimize, mutluluğumuza ortak olmuştur onun için de ulaştırma bakanı olmuştur. Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'ı duygulandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Binali bey ile 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı başarı ile atlatmıştır. Paylaştığımız her sevinç ve acı ile dostluğumuz daha da perçinleşmiş çelikleşmiştir. Binali bey en meşakkatli zamanlarımızda uzun yollardan kuş kanadı ile gelmiş derdimize, mutluluğumuza ortak olmuştur onun için de ulaştırma bakanı olmuştur. Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'ı duygulandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde konuştu.

Konuşmasında şunları söyledi:

Bugün 65. ve 66. hükümetlerinin başbakanı Binali Yıldırım'a şeref madalyası vermek için bulunuyoruz. Kadim yol ve mesafe arkadaşım ülkemize yaptığı hizmetler nedeniyle birkez de sizin huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum. Bizim burada takdim ettiğimiz madalya vefa borcumuzun bir nişanesidir. Sadece son 16 yılda ülkemize milletvekili, ulaştırma bakanı, başbakan olarak hizmet eden Binali Bey inşallah bundan sonra Meclis Başkanı olarak ülkemize hizmet edecektir. 

Önce yoldaş sonra yol derler. Hayatının her alanında gönül dostluğu önemlidir.  Siyasette aynı şeylere inandığınız yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Türlü badirelerle dolu siyaset yolculuğu ancak sizi anlayan yol arkadaşlarınızla yürünebilir. Allah'a hamdolsun 40 seneyi aşan siyaset yolculuğunda rabbim bize Binali bey gibi sağlam dostlar hediye etti. 

Binali bey bizi hiç yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı. Üstlendiği her görevi liyaketle yerine getirdi. Gücünü ve itibarını makamından değil, icraatlarından alan bir arkadaşımız oldu. Son 16 yılda Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik alanında Binali Bey'in mutlaka imzası vardır. Pek çok tarihi atılımı birlikte hayata geçirdik. Vatanına imanla bağlı, milletine gönülden sevdalı hizmet ehlini, yeni projeler, yeni eserler ve çok daha büyük projeler için teşvik etmektir.

Erdoğan'ın konuşmasından sonra Binali Yıldırım'a Şeref Madalyası takdim edildi. Binali Yıldırım da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile
yürürlükten kalkan Başbakanlığın mührünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim etti.

Takdimden sonra konuşan Binali Yıldırım şunları söyledi:

Bu mübarek günde hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkanım, zatı devletlerinizin şahsıma tevdii ettiği bu şeref madalyasını 40 yılı bulan devlet ve millet hizmetiyle eşsiz yol arkadaşlığımızın bir nişanesi olarak görüyor ve tüm kalbimle sizlere şükranlarımı arz ediyorum.

Sayın cumhurbaşkanım yaptığınız konuşma hakikaten beni, sizlerle karşılaştığım ilk günlere götürdü. Ve o günden bugüne hayat çizgimizde yaşadıklarımızı bir kez daha yaşama fırsatı verdi. Sizin de ifade ettiğiniz gibi önce refik, sonra tarik. Önce yol arkadaşı, sonra yol. Yolumuzun buluştuğu 70’li yılların sonundan bugüne kadar geçen 40 yıl içerisinde hep beraber olduk. İyi günlerde de zor günlerde de beraber olduk. İstanbul belediyesinin çözülemez denilen sorunlarını çözerken de beraberdik ve oradan Türkiye’nin her köşesine vatandaşlarımızın umudu olarak yanan bir ışık gerektiğinde de partimizi kurarken de beraberdik. Yol arkadaşlığımız orada da devam etti.

Sayın Cumhurbaşkanım siz söyleyenecek her şeyi söylediniz. Ancak söylemek istediğim birkaç şey var; hepimiz bu ülke için hizmet etmek adına gece gündüz çalıştık, gün geldi çocuklarımızı, ailelerimizi ihmal ettik ama hiçbir zaman ülkeye ve millete hizmet yolunda yüksünmedik. Partimiz kurulduktan kısa bir süre sonra iktidara geldi ve çözülemez denilen sorunları ortaya koydunuz dirayetli liderlik sayesinde ülkemizi büyüttünüz. Bunları yaparken rahat da değildi koşullar. 

15 Temmuz alçak darbe girişimi Türkiye'nin son siyasi tarihinde en fazla konuşulacak olaydır. İlk defa siyaset darbe karşısında dik durmuş, ortaya koyduğunuz liderlikle aziz milletimiz sokağa çıkmış, bu ülkenin vatansever polisleri, savcıları, medyası ortak hareket ederek ilk defa silaha karşı göğsünde imanından başka bir şey olmayan aziz millet alçaklara hak ettiği dersi verniştir. Halkın gücü tankın gücünü yenmiştir. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS