Bingöl'de askeri time saldırı: Üç şehit

Bingöl'de askeri time saldırı: Üç şehit

Bingöl'de askeri time saldırı: Üç şehit

Bingöl'de askeri time ateş açılması sonucu üç asker şehit oldu, dört asker de yaralandı.

Bingöl Valisi Vehbi Avuç, Adaklı Jandarma Karakolu'ndan yola çıkan bir timin göreve giderken Demirkanat köyü mevkiinde pusuya düşürüldüğünü açıkladı.
 
Avuç otomatik silahlarla açılan ateş sonucu jandarma erleri Seyvan Yavuz, Selçuk Demir ve Şenol Özgül'ün olay yerinde hayatını kaybettiğini, dört erin de yaralandığını belirtti.

Helikopterle Elazığ'daki askeri hastaneye kaldırılan yaralı askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.
 
Vali Avuç, olay yerinden kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyonun sürdürüldüğünü bildirdi.

Tunceli çatışma: Üç terörist öldü
 
Tunceli'nin Hozat ilçesi Çağlarca köyü yakınlarında da geçtiğimiz çarşamba günü güvenlik güçleri ile bir grup PKK üyesi arasında çıkan çatışmada üç PKK'lı öldürüldü.

Bölgede arazi taraması yapan güvenlik güçlerinin 'dur' ihtarına teröristler silahla karşılık verince çatışma çıktı. Çatışmada üç terörist öldürülürken, hava destekli operasyonun sürdüğü açıklandı.
 
Mersin'de operasyon: İki kadın gözaltına alındı

Mersin'de de 7 mayısta teröristlerin kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik eylem hazırlığında olduğu ihbarını alan polis operasyon düzenledi. Operasyonda, PKK kamplarında bomba eğitimi aldığı belirlenen ve eylem için Mersin'e gönderilen biri kadın iki örgüt üyesi yakalandı.
 
Zanlıların kaldığı evde yapılan aramada iki adet parça tesirli el bombası, otomatik silah ve bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Örgüt üyelerinin kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik eylem yapmayı planladıkları öğrenildi.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber