Biri 17 Aralık'ta diğeri 15 Temmuz'da rol oynayan darbeci kardeşler

Biri 17 Aralık'ta diğeri 15 Temmuz'da rol oynayan darbeci kardeşler

Biri 17 Aralık'ta diğeri 15 Temmuz'da rol oynayan darbeci kardeşler

17 Aralık soruşturmalarındaki faaliyetleri nedeniyle suçlanan Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner'in kardeşi Binbaşı Fatih Üner'in de 15 Temmuz darbe girişiminde yer aldığı ortaya çıktı. FETÖ şüphelisi iki kardeş de darbe girişiminden tutuklu yargılanıyor. Ünerlerin kız kardeşlerinin de FETÖ'ye ait bir şirkette çalıştığı istihbarat raporlarında yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

FETÖ'nün 17 Aralık'ta Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner'i kullandığı, 15 Temmuz'da ise bu sefer diğer kardeş Binbaşı Fatih Üner'i kullandığı ortaya çıktı. İki kardeş de şu anda darbe girişiminden tutuklu yargılanıyorlar.

Erdoğan'ın otelini basan general sürekli telefondaymış

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şu anda tutuklu olan eski Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner, FETÖ’cülerin hükümete yönelik ilk girişiminde sahne aldı. 17 Aralık sonrası Üner diğer polislerle birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çavuşoğlu'ndan Gülen'in iadesiyle ilgili açıklama

İkinci denemede Binbaşı Ünver

Bu sefer Emniyet Müdürü Üner yerine, Binbaşı Fatih Üner sahnedeydi. Binbaşı Fatih Üner’in, tutuklu eski Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner’in kardeşi olduğu tespit edildi.

Binbaşı Fatih Üner’in 15 Temmuz'daki darbe girişimine destek verdiği Genelkurmay Başkanlığı’ndaki kamera kayıtlarının incelenmesi ile ortaya çıktı. Darbe girişiminin başarısız olmasıyla sivil kıyafetlerle Genelkurmay Başkanlığı’ndan çıkan Üner tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kızkardeş de istihbarat raporlarında

Darbeci iki kardeşin bir de kız kardeşleri olduğu ve istihbarat raporlarına göre bu kız kardeşin 2011-2015 yılları arasında örgüte bağlı bir şirkette çalıştığı tespit edildi.