hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bitlis'te 'tefeci' operasyonu: 48 kişi gözaltına alındı

  Bitliste tefeci operasyonu: 48 kişi gözaltına alındı
  expand
  KAYNAKDHA - İHA

  Bitlis'in merkezi ve 6 ilçesinde tefecilik yapanlara yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 48 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tefecilik suçunu işleyerek birçok vatandaşı mağdur ettikleri tespit edilen 53 şüpheliye yönelik çalışma başlattı. Bitlis merkez, Tatvan, Güroymak, Hizan, Mutki, Ahlat ve Adilcevaz ilçesinde belirlenen 61 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

  Bitliste tefeci operasyonu: 48 kişi gözaltına alındı

  5 ŞÜPHELİNİN DAHA YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Operasyonlarda 48 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 2 av tüfeği, 1 tabanca, çek, senet ve çeşitli dokümanlar ile dijital materyaller ele geçirildi. Şüphelilerin emniyet ve jandarmadaki sorguları devam ederken, ayrıca, 5 şüphelinin daha yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

  VALİLİKTEN AÇIKLAMA

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, "Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalar neticesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tefecilik suçunu işleyerek, birçok vatandaşımızı mağdur ettikleri tespit edilen 53 hedef şahsın yakalanması ve ikamet ile işyerlerinde suç unsuru elde edilmesine yönelik ilimiz Merkez, Tatvan, Güroymak, Hizan, Mutki, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde bulunan 61 adreste eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında 48 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 5 şüpheli şahsın ise yakalama çalışmaları devam etmektedir. Bahse konu şüpheli şahısların ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalar neticesinde 2 adet av tüfeği, 1 adet tabanca, çok sayıda çek, senet, doküman ve dijital materyal ele geçirilmiştir. Suç ve suçlulara karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz devam edecektir” denildi.

  Bitliste tefeci operasyonu: 48 kişi gözaltına alındı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow