Son Dakika

Bu yıl hac ve umre ibadeti olacak mı, yasak mı? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı 2021!

A A

09.03.2021 - 11:25 Son Güncelleme:

Her yıl düzenli olarak yapılan hac ve umre ziyareti dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yasaklanmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac ve umre ile ilgili son açıklamasından sonra merak konusu oldu. Peki, Bu yıl hac ve umre ibadeti olacak mı 2021? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan hac ve umre açıklaması..

Bu yıl hac ve umre ibadeti olacak mı, yasak mı? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı 2021!

Diyanet İşleri Başkanlığı, “2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili vatandaşlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur” açıklamasında bulunarak  2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili açıklama yaptı.

Bu yıl hac ve umre ibadeti olacak mı 2021?

Açıklamada, "Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır" denildi.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklama:

2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili vatandaşlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir.

Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır. Vatandaşlarımız, hac ve umre hizmetleri ile ilgili 0 850 260 13 13 numara aracılığı ile İletişim Merkezimizden bilgi alabilirler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.