hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün (29 Ekim Cuma) bankalar açık mı? Cumhuriyet Bayramı'nda bankalar çalışıyor mu?

  Bugün (29 Ekim Cuma) bankalar açık mı Cumhuriyet Bayramında bankalar çalışıyor mu
  expand

  Resmi tatillerde bankalarda işlem yapacak olan kişiler 28-29 Ekim tarihlerinde bankalar çalışma durumlarını araştırmayı sürdürüyor. Peki, 28 Ekim Perşembe bankalar açık mı, 29 Ekim 2021 Cuma bankalar çalışıyor mu? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla birçok kamu kurumunda işlem gerçekleştirilmeyecek. Peki, bankalarda durum ne olacak? İşte 28-29 Ekim tarihlerinde bankalarda işlem gerçekleştirecek olanların bilmesi gerekenler…

  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESMİ TATİL Mİ?

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2021 yılında Cuma gününe denk geliyor. Resmi tatiller içerisinde yer alması nedeniyle Cuma günü resmi tatil olacak. 28 Ekim 2021 Perşembe günü de öğleden sonra resmi tatil olacak. Böylelikle toplamda 1,5 günlük bir resmi tatil gerçekleştirilecek.

  BUGÜN BANKALAR AÇIK MI, 29 EKİM CUMA BANKALAR ÇALIŞIYOR MU?

  Resmi tatil takvimine göre 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim resmi tatil olarak kabul ediliyor. Buna göre 28 Ekim 2021 Perşembe günü yarım gün, 29 Ekim 2021 Cuma ise tam gün resmi tatil olacak.

  Perşembe günü bankalar öğlene kadar açık olacak, aynı şekilde okullarda öğlene kadar ders yapılacak ve eczaneler öğleden sonra nöbetçi eczane usulü hizmet verecek. Perşembe günü bankalarda işlem gerçekleştirecek olanlar öğlene kadar işlemlerini yapmaması durumunda bir sonraki işlem günü olan 1 Kasım 2021 Pazartesi gününü beklemek zorunda olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diğer kurumlarda da benzer uygulama görülecek. Bu nedenle resmi kurumlarda işlem yapacakların perşembe günü öğlene kadar işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow