Son Dakika

Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 25 Ekim Kabine toplantısı kararları neler olacak?

A A

25.10.2021 - 09:22 Son Güncelleme:

Koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından Kabine kararları merak konusu oldu. Hem virüsle mücadelede hem de diğer alanlarda önemli kararların alındığı toplantı için kritik gün belli oldu. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte Kabine kararları öncesinde siyasette son durum…

Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 25 Ekim Kabine toplantısı kararları neler olacak?

10 büyükelçinin açıklamaları, ekonomik gelişmeler ve koronavirüsle mücadele bu hafta Kabine toplantısının ana gündem maddeleri olacak. Kabine toplantısı sonrasında gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında olacak. Erdoğan’ın 10 büyükelçi ile ilgili açıklamalarda bulunması bekleniyor. Yapılacak açıklamanın tamamı CNN TÜRK ekranlarından canlı izlenebilecek.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Bu hafta önemli kararların alınacağı toplantı 25 Ekim 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Toplantının saat 15:00’te başlaması ve 19:00’dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bu açıklama sonrası gözler Dışişleri Bakanlığı’nın atacağı adıma çevrildi. Kabinede büyükelçilerin açıklaması hakkında nihai kararın verilmesi bekleniyor.

Yine Taliban’ın Ankara ziyareti, ekonomideki önemli gelişmeler, ABD F-16 görüşmeleri ve koronavirüsle mücadele alanında alınan tedbirlerin durumunun da toplantıda ele alınacağı tahmin ediliyor.