Son Dakika

Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek? 26 Nisan Kabine kararları neler olacak?

A A

27.04.2021 - 00:31 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA - Cnnturk.com

Koronavirüs tedbirleri ile ilgili kritik kararlar Kabine toplantısında ele alınıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’ndaki değerlendirmeleri aktardığı toplantı sonrası kısıtlamalarla ilgili nihai karar veriliyor. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek, 26 Nisan Kabine kararları neler olacak?

Bugün Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek? 26 Nisan Kabine kararları neler olacak?

Ramazan ayına ilişkin tedbirlerin alındığı son toplantının ardından gözler bayram kararının verilmesinin beklendiği yeni toplantıya çevrildi. 2 haftalık periyotlarla gerçekleştirilen toplantıda süreçteki son durum değerlendirilirken tedbirlerle ilgili kararlar da veriliyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN? BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI VAR MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün (26 Nisan) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15:30'da toplandı.

Kabine toplantısına, yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kez katılacak.

Toplantıda Kovid-19'la mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, aşı tedariği, yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimi konularının yanı sıra Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyon başta olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı tahmin ediliyor.

Toplantının ardından saat 19:00'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Son toplantıda alınan kararlarda illerin renk durumu fark etmeksizin her ilde hafta içi her gün saat 19:00-05:00 arası sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiş, kurumların çalışma saatlerini buna göre düzenlemeleri talep edilmiş ve hafta sonu yine illerin tamamında tam gün sokak kısıtlaması uygulanması kararı alınmıştı.

İŞTE KABİNE TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR...