hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün ne kandili? 28 Ekim 2020 Çarşamba bugün kandil mi?

  Bugün ne kandili 28 Ekim 2020 Çarşamba bugün kandil mi
  expand

  Kandil mesajlarının iletilmesinin ardından kişiler “bugün kandil mi?” sorusunu sormaya başladı. Diyanet dini günler takvimi içerisinde önemli dini günlerin tarihlerini paylaşmıştı. Peki, İslam alemi için büyük öneme sahip olan günlerden biri olan bugün ne kandili?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Haftanın üçüncü gününde birçok kişi İslam alemi için oldukça önemli olan bir günü idrak edecek. İşte günün önemi ile ilgili detaylar ve bilinmesi gerekenler…

  BUGÜN KANDİL Mİ?

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takviminde yer alan bilgilere göre 28 Ekim 2020 Çarşamba günü kandil olarak idrak edilecek. Bu gün aynı zamanda rebiülevvel ayının 11. günü olacak.

  BUGÜN NE KANDİLİ?

  Bugün İslam aleminde Mevlid kandili sevinci yaşanacak. 28 Ekim 2020 Mevlid kandili olarak idrak edilecek.

  MEVLİD KANDİLİ ÖNEMİ NEDİR?

  Diyanet’in kandille ilgili verdiği bilgiler şöyle: Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Yani Mevlid Kandili peygamberin doğumunun kutlandığı gün olarak isimlendirilebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KANDİL MESAJI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow