hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün toplu taşıma araçları (metro, metrobüs, Marmaray, İETT, tramvay) çalışıyor mu?

  Bugün toplu taşıma araçları (metro, metrobüs, Marmaray, İETT, tramvay) çalışıyor mu
  expand

  İstanbul’da kar yağışının etkili olduğu 25 Ocak 2022 tarihinde toplu ulaşımı kullanacak olan vatandaşlar son durumu sorguluyor. Peki, bugün toplu taşıma araçları (metro, metrobüs, Marmaray, İETT, tramvay) çalışıyor mu? İşte son detaylar..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Megakent İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle özel araçların trafiğe çıkışı ve şehirlerarası otobüs seferleri de yasaklandı. Hal böyle olunca çalışanlar toplu taşıma araçlarının son durumunu sorgulamaya başladı. Yoğun kar yağışı çift yönlü yolları trafiğe kapatırken toplu ulaşım araçlarında trafik kilit noktasına geldi.

  BUGÜN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI ÇALIŞIYOR MU?

  İstanbul'da süren yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken toplu ulaşım kullanarak işe gitmeye çalışan vatandaşlar otobüs, minibüs, metro, metrobüsün kaça kadar çalıştığını sorguluyor. Metro, metrobüs ve İETT otobüslerinin çalışması ile ilgili herhangi bir sınırlandırılma bulunmuyor. 

  İstanbul'daki metro seferleriyle ilgili alınan son dakika kararı paylaşıldı. Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle seferlerimiz 02.00’ye kadar uzatılmıştır. Saat 00.00 itibarıyla M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro, F1 füniküler ve T1, T4, T5 tramvay hatlarımızda 30 dakika aralıklarla seferlerimiz devam edecektir." denildi.

  İçişleri Bakanı Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünde açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu açıklamasında şunları söyledi; 11 bin vatandaşımız 3 bin 900 araç ekipmanla bu mücadeleyi verdiler. Süreç sıkıntılı geçti. Mahmutbey civarında terk edilmiş araçlar nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Kısmen trafik işliyor. İstanbul Havalimanı birazdan yavaş da olsa uçuşlara başlayacak. Terk edilmiş araçların kaldırılması süreci devam ediyor. Trenler hızlı trenler Ankara-İstanbul arasında çalışıyor. Marmaray'da bu gece ve yarın ücretsiz olarak devam edecek. Dünkü kadar olmasa da zorlu iklim koşulları devam edecek. Boğaziçi Köprüsü ve FSM Köprüsü'nden 13.00'den itibaren otomobillerin geçişine izin vereceğiz, ağır vasıtalar için biraz bekleyeceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow