Bülent Arınç'tan FETÖ açıklaması

Bülent Arınç'tan FETÖ açıklaması

AK Parti kurucularından, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç FETÖ lideri Fetullah Gülen hakkında konuştu. ''Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen'in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir" diye konuştu.

Bülent Arınç Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. FETÖ lideri hakkında da konuştu. Arınç, 80 milyon nüfuslu Türkiye'de 80 kişi hariç herkesin Gülen'e sempati beslediğini iddia etti. 


Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması: Safsatadır


Son dakika... Bülent Arınç'tan FETÖ tutuklusuyla ilgili çarpıcı açıklama!


Şunları söyledi: "Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen'in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir. 15 Temmuz'dan önceki süreçte Gülen cemaatini öven açıklamalardan dolayı FETÖ'cülük suçlaması yapılıyorsa, başımızdaki cumhurbaşkanımızdan siyasi parti liderlerine varıncaya kadar, devlet bürokrasinin en üst noktasından en alt noktasına kadar bunlar hakkında olumlu sözler sarf etmiş olan herkesi bu kefenin içine koymak lazım. Bana FETÖ'cü diyecek bir akılsız varsa bu ülkede, lütfen bunu genel manada düşünsün ki, "Bunları yüreklendirecek bir açıklama yapmıştır" sorusunun kimler karşılığı olabilir, bunları da bir aklına getirsin."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS