Burak Can Karamanoğlu cinayetinde tutuklu kalmadı

Burak Can Karamanoğlu cinayetinde tutuklu kalmadı

Burak Can Karamanoğlu cinayetinde tutuklu kalmadı

Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından Okmeydanı'nda çıkan olaylarda öldürülen Burak Can Karamanoğlu cinayeti ile ilgili görülen davada, son tutuklu sanık olan Oğuz Kartal da tahliye edildi. Böylece davada tutuklu sanık kalmadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Oğuz Kartal ile tutuksuz sanıklar Volkan Gezer, Mustafa Samur ve Zafer Karadağ katıldı.

Öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu da duruşmada hazır bulundu.  

Tutuklu sanık Oğuz Kartal'ın avukatı Ersoy Kostak, olaya ilişkin görüntü kayıtlarını mahkemeye sundu.

Avukat Kostak, müvekkilinin olay anında ve sonrasında görüntülerde yer almadığını, Burak Can'ın vurulmasından 6 saniye sonra firari sanık Gökhan Koca'nın elinde silahla olay yerinden kaçtığının görüldüğünü söyledi.

HTS kayıtlarında da Oğuz Kartal'ın olay yerinde olmadığını savunan avukat Ersoy Kostak, müvekkilinin tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Tutuklu sanık Oğuz Kartal da, görüntüleri cezaevinde izlediğini belirterek, firari sanık Gökhan Koca'nın Burak Can'ı vurduğunu ileri sürdü.  

Mahkeme tahliye kararı verdi

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak, tutuklu sanık Oğuz Kartal'ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, olay anına ve sonrasına ilişkin mahkemeye harddisk içinde sunulan görüntüleri incelenip rapor hazırlanması için bilirkişiye gönderdi.

Duruşma Eylül ayına ertelendi.