Burakcan Karamanoğlu toprağa verildi

Burakcan Karamanoğlu toprağa verildi

Burakcan Karamanoğlu toprağa verildi

Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından önceki gün yapılan gösteriler sırasında Beyoğlu'nda iki grup arasında çıkan kavgada silahla vurularak hayatını kaybeden Burakcan Karamanoğlu'nın cenazesi, memleketi Giresun Alucra'da toprağa verildi. Baba Halil Karamanoğlu, "Benim yüreğim yandı başkalarının yanmasın" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Baba Halil Karamanoğlu, cenaze namazı öncesinde açıklamalarda bulundu, kaybettiği oğlunun çok iyi bir insan olduğunu belirterek, "İnsan gibi insandı. Annesi, 'Oğlum çıkma, dışarıda olaylar var' demiş, 'Gitmeyeceğim, yakından izlerim' diye cevap vermiş. Arkadaşlarıyla olayın olduğu yere doğru gitmişler. Sonra bunlar yaşandı. Takdiri ilahi. Çekeceğimiz ceza varmış. Benim yüreğim yandı başkalarının yanmasın. Tek vatan, tek milletiz. Türkiye'nin başka bir sahibi yok" dedi.

5 bin kişi katıldı

Burakcan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu Ulu Cami’ye götürüldü. Camide, Sedat Peker’in çelengi dikkat çekti. Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın kıldırdığı cenaze namazına Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Geldi ile Adem Tatlı, Giresun Valisi Hasan Karahan, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, İlçe Kaymakamı Hacı Aslan Uzun ve Belediye Başkanı Hasan Yağcıoğlu ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Şehitlikte toprağa verildi

Tören sırasında “Bıraktın gittin bizi" diye ağlayan anne Huriye Karamanoğlu’nun güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

Cenaze, Cuma namazı sonrasında kılınan namazın ardından yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Alucra Şehitliği’ne yürüyerek giden kalabalığın, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları eşliğinde götürülerek toprağa verildi. Aylin Kotil'in de sürekli olarak anne Karamanoğlu’nun yanında durarak destek olmaya çalıştığı gözlendi.

DHKP-C üstlenmişti

Beyoğlu’nda iki grup arasındaki çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü, silahların kullanıldığı olayda Burakcan Karamanoğlu hayatını kaybetti. Olayda Hüseyin Taşbaşı elinden, Ramazan Gün ise karnından yaralandı. Terör örgütü DHKP-C daha sonra cinayeti üstlendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı