hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursa 2. Bölge neresi, kaç milletvekili çıkaracak? Bursa 2. Bölge ilçeleri!

  Bursa 2. Bölge neresi, kaç milletvekili çıkaracak Bursa 2. Bölge ilçeleri
  expand

  Yüksek Seçim Kurulu 14 Mayıs 2023 Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi seçim bölgeleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Bursa 2. Bölge ile ilgili detaylar da YSK’nın bilgilendirmesinde yerini aldı. Peki, Bursa 2. Bölge kaç milletvekili çıkaracak? Bursa 2. Bölge neresi, hangi ilçeler? İşte Bursa 2. Bölge ilçeleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İl olarak ülke genelinde en fazla milletvekili çıkaran dördüncü şehir olan Bursa 2023 seçimlerinde Meclis’e tam 20 milletvekili gönderecek. 2 farklı bölgeden oluşan Bursa’da 1. Ve 2. Bölgeler aynı sayıda milletvekillerine sahip olacaklar. Peki, ikinci bölge hangi ilçelerden oluşuyor?

  BURSA 2. BÖLGE NERESİ, HANGİ İLÇELER?

  Bursa iline ait iki seçim bölgesi arasında ikinci bölge olarak adlandırılan ilçeler şu şekilde: Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Keles, Kestel, Mudanya, Orhangazi, Yenişehir ve Yıldırım. 

  BURSA 2. BÖLGE KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK?

  İl genelinde 20 milletvekilinin çıkacağı Bursa’da seçim bölgeleri arasında yer alan ikinci bölgede 1 milyon 400 bini aşkın seçmen bulunuyor. Bursa 2. Bölgede toplamda 10 milletvekili çıkacak. YSK’nın aktardığı bilgilere göre üçüncü bölgede 1 milletvekiline düşen nüfus sayısı 144 binden fazla olacak.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow