Bursa iftar vakti - Bursa imsak vakti 'sahur saatleri' | 17 Mayıs Ramazan İmsakiyesi

Bursa iftar vakti - Bursa imsak vakti 'sahur saatleri' | 17 Mayıs Ramazan İmsakiyesi © Shutterstock

Bursa'da yaşayanlar için 17 Mayıs iftar vakti, Diyanetin resmi sitesinde yayınlandı. Bursa için iftar saatleri, Diyanet’in yayımladığı Ramazan İmsakiyesi’nde yer alırken, 30 günlük oruç takvimi, Somuncu Baba - Hz. Hızır hikayesi haber içeriğinde...

Bursa'da Perşembe günü imsak vakti, sahur saatleri olarak Bursa’da yaşayan Müslüman vatandaşlar tarafından sorgulama devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan tabloda 30 günlük takvim yayınlandı.

BURSA RAMAZAN İMSAKİYESİ 2018 LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI KONUSUNDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Adnan Yılmaz, 2018 Ramazan yılı için, Ramazan Pidesi konusunda açıklamada bulundu. Yılmaz “Bursa'da fırıncılara fiyat baskısı yapmıyoruz. Ancak ekmek üreticileri çeşitli fiyatlara ekmek satıyor. Bu fiyatların bu şekilde devam edip etmeyeceği tüketiciye bağlı. Bu sene fiyatlarda değişiklik yapmayacağız. Vatandaşların sofrasından pide eksik olmasın diye zam yapmadık” açıklamasında bulundu.

BURSA ULU CAMİ: SOMUNCU BABA VE HZ. HIZIR HİKÂYESİ

Bursa Ulu Cami’ye dair birçok rivayetler vardır. Bu rivayetlerin başında ise Somuncu Baba ile Hz. Hızır’ın hikayesi bulunuyor. İşte dilden dile anlatılan o hikaye: Ulu camiyi gezenler 3 tane kapısı olduğunu çok iyi bilirler. Somuncu baba caminin yapıldığı sıra buraya gelir işçilere hayrına somun dağıtırmış. Somuncu baba bir gün gene orda ekmek dağıtırken Hızır A.S'ın orda olduğu fark etmiş, kolundan tutup "sen Hızır’sın anladım" demiş.  "Buraya gelip her gün namaz kılacağına dair söz vermezsen buradaki herkese senin Hızır olduğunu söylerim" demiş.

HZ. HIZIR SÖZ VERİR AMA…

Hızır A.s. her gün geleceğine dair söz vermiş ama oda bir istekte bulunmuş. "Hangi vakit geleceğimi bana kalsın" demiş. Bunun üzerine Hızır A.S. Ulu Cami’deki vav harfinin önünde her gün gelip hangi vakit olduğunu bilinmez ama orda namaz kılıyormuş. Eğer bir gün Ulu Cami’ye giderseniz, namaz kılacak olursanız mutlaka vav harfinin orda namaz kılın. Belki Hızır A.S'la birlikte namaz kılarsınız.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS