hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursluluk sınavı İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2021 İOKBS sonuç tarihi hangi gün?

  Bursluluk sınavı İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak MEB 2021 İOKBS sonuç tarihi hangi gün
  expand

  İOKBS bursluluk sınavı sonuçları 5 Eylül’de gerçekleştirilen sınavın ardından adaylar tarafından merak konusu oldu. MEB’den eğitim bursu almak isteyen öğrenciler sonuçlara ilişkin gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. Peki, bursluluk sınavı İOKBS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 2021 yılında 5 Eylül’de gerçekleştirildi. Kurum sınavda adaylara 120 dakika süre tanıdı. Sınavın sona ermesinin ardından da sonuçlar için geri sayım başladı.

  BURSLULUK SINAVI İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  5 Eylül'de gerçekleştirilen sınavın sonuçları 28 Eylül 2021 tarihinde MEB tarafından erişime açılacak. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların katıldığı sınavda adaylar sorumlu oldukları alanlardan soruları yanıtladılar.

  BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

  a. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  b. Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak,

  c. Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5'inci, 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9'uncu, 10'uncu ve 11'inci sınıflarında öğrenci olmak,

  ç. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı/ cezası almamış olmak,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  d. Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak. Ailenin 2020 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2021 Mali Yılı için tespit edilen 16.080,00 (onaltıbinseksen) TL'yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2020 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow