hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çamlıca Camisi'ne üç boyutlu aydınlatma

  Çamlıca Camisine üç boyutlu aydınlatma
  expand
  KAYNAKDHA

  İbadete açılmasına sayılı günler kalan Çamlıca Camisi üç boyutlu aydınlatma sistemi ile aydınlatıldı. Daha önce minareleri aydınlatılan caminin görüntüsü İstanbul'un gece siluetini de değiştirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, hafriyat çalışmaları ile yapımına başlanılan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük cami projesi özelliğini taşıyan, İstanbul'un turizm alanlarının içinde yer alacak olan caminin görselliği de büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, daha önce 'üç boyutlu aydınlatma sistemi' ile aydınlatılacağı açıklanan caminin, ilk olarak minareleri aydınlatılmıştı.

  Boğaz'da bir ilk yaşandı

  İstanbul'un hakim tepelerinden birinde yer alan Çamlıca Camisi'nin, özel bir aydınlatma yöntemi olan "üç boyutlu aydınlatma sistemi" ile aydınlatılarak, şehrin uzak noktalarından da görülebilmesi hedefleniyordu. Çalışmalar kapsamında, minarelerinin ardından dün gece ilk kez ana gövdesi aydınlatılan cami, İstanbul Boğazı'nın bir diğer yakasından, tarihi yarımada sırtlarından ve Eminönü'nden görüntülendi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Kız Kulesi ile birlikte görüntülere yansıyan Çamlıca Camisi'nin, İstanbul'un gece silüetine yeni bir boyut kazandırdığı görüldü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow