"Evde çay yok"ta bakanı tanımamış!

"Evde çay yok"ta bakanı tanımamış!

Evde çay yokta bakanı tanımamış!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun önceki gün Edirne'ye gerçekleştirdiği ziyarette, "Çay var mı?" sorusuna olumsuz yanıt verdiği öne sürülen Mümin Büyükköşdere, Bakan Müezzinoğlu'nu tanıyamadığını belirterek, "Bakan olduğunu bilsem, iner kapıyı açardım. Hiç çay ikram etmez miyim sayın bakanıma. Edirne'ye geldiğinde, buyursun gelsin" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Danışmanı Tuna Bekleviç ve eşi Elif Bekleviç, Büyükköşdere'yi Yeniimaret Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti.


Bekleviç, Bakan Müezzinoğlu'nu tanıyamadığı için evine davet edemediğini öğrendikleri Büyükköşdere'yi ziyaret etmek istediklerini söyledi.


Büyükköşdere'nin de tüm Trakyalılar gibi misafirperver bir Edirneli olduğuna şahitlik ettiğini belirten Bekleviç, "Sağ olsunlar bizi evlerine konuk ettiler, geldik. Çayı da var Mümin ağabeyimizin" diye konuştu.


Büyükköşdere de havanın karanlık olduğu bir saatte mahallede kavga olduğunu sandığı ve Bakan Müezzinoğlu'nu tanıyamadığı için evine buyur edemediğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Bakan olduğunu bilsem, iner kapıyı açardım. Hiç çay ikram etmez miyim sayın Bakanıma. Edirne'ye geldiğinde buyursun gelsin. Balkondan bakarken kavga var zannettim. Bilsem buyur etmem mi? Sonra eşim Şenay, 'Bakan kahvede git al gel bakanı' dedi ama utandım, gidemedim. Özür diliyorum. Ben de bakanımın partisindenim."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı


Sohbet sırasında Büyükköşdere telefon aracılığıyla Bakan Müezzinoğlu'yla da görüştü. Müezzinoğlu'ndan telefonda da özür dileyen Büyükköşdere, davetini yineledi.


Bakan Müezzinoğlu'nun da telefonda, Edirne'ye geldiğinde eşiyle, Büyükköşdere'yi evinde ziyaret edeceğini söylediği öğrenildi.

Büyükköşdere ailesi, konuklarına çay ikram etti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber