Cevahirlerin vesayet davasında son söz Adli Tıp'ta

Cevahirlerin vesayet davasında son söz Adli Tıp'ta

İşadamı İbrahim Cevahir'in kızı Aysun Cevahir Greenall, kardeşlerinin hakkında açtığı vesayet davası kapsamında akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na gitti. Burada yaklaşık 6 saat kalan Greenall, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ağabeyleri tarafından hakkında vesayet davası açıldığını anımsatan Greenall,  açılan davada mahkemeden Adli Tıp'a sevkinin yapılmasını istediğini belirterek, “Şimdi rapor düzenlenecek. Düzenlenen rapor 1 Kasım'a yetişirse  mahkeme karar verecek" dedi.


Greenall, “Babam vefat etti. Vefattan sonra yönetim kurulunda ağabeylerim; benim, yeğenlerim ve annemin mirasını yağmalamaya çalışıyorlar. Bunu da, yurt dışında yapmış oldukları işi maliyeti kat kat yüksek göstererek yapıyorlar. Ben de bunu ispat etmek  için mahkemeler açtım. 'Bu maliyetler bu kadar yüksekse ispat edin' diye.  Hiçbir soruya cevap vermediler. Susturmak için de, bana böyle bir vesayet davası açtılar. Yeğenlerim baskı altındalar. Annem de zaten alzheimer hastası. Annemden aldıkları vekaletname ile işlemler yapıyorlar. Bunu durdurmak için de ben, ayrıca vesayet davası açtım. Şu anda 4 tane mahkeme geçmiş olmasına rağmen, hala daha annemi heyete götürmüyorlar. Dolayısıyla da rapor düzenlenemediği için mahkemeler 3 ay, 4 ay sonraya sarkıyor. Onlar daha ne kadar annemi kaçıracaklar bilmiyorum.  Yarın da annemin psikolog görüşmesi var. Onun arkasında da annemin heyet görüşmesi var" dedi.


5 ay önce açılmıştı
 
5 ay önce açılan vesayet davası, İstanbul 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde hala devam ediyor.  Aysun Cevahir Greenall'a vasi atanması için açılan davada mahkeme Greenall için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS