Cevdet Yılmaz: Gazze'de ateşkese evet diyemeyenlerin, insan haklarında söz söyleme hakkı yoktur

Cevdet Yılmaz: Gazze'de ateşkese evet diyemeyenlerin, insan haklarında söz söyleme hakkı yoktur

Cevdet Yılmaz: Gazzede ateşkese evet diyemeyenlerin, insan haklarında söz söyleme hakkı yoktur
expand
KAYNAK DHA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Gazze’de yaşananlara yönelik tavır, insan hakları konusunda samimiyet testidir. Gazze için ateşkese dahi evet diyemeyenlerin insan hakları konusunda söz söyleme hakları yoktur" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle paylaşım yaptı.

Paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde İsrail'in katliamları sonucu Gazze'deki insanlık dramı tüm dünyanın gözü önünde yaşanmaya devam ediyor. Gazze’de yaşananlara yönelik tavır, insan hakları konusunda samimiyet testidir. Gazze için ateşkese dahi evet diyemeyenlerin insan hakları konusunda söz söyleme hakları yoktur.

Filistinlilerin en temel hakkı olan yaşam haklarına saygı gösterilmesi, adil bir barışın tesis edilmesi ve insan haklarına tam anlamıyla uyulması ertelenemez bir gerekliliktir. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle sadece bir zümre için değil, tüm insanlık için adalet, huzur ve barış dolu bir dünya diliyorum.Güçlülerin haklı gösterilmeye çalışıldığı değil, haklıların güçlü olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz."

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

AK PARTİ'Lİ ÇELİK: ABD, İNSAN HAKLARINA KARŞI EN BÜYÜK ENGELE İMZA ATIYOR  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilişinin 75'inci yıl dönümünü idrak ediyoruz. 10 Aralık İnsan Hakları Günü olarak anılan bugün de maalesef Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Gazze Şeridi'nde her 10 dakikada 1 çocuk İsrail ordusu tarafından öldürülüyor; kadınlar, masum siviller, basın mensupları, doktorlar hunharca katlediliyor. Bugün sadece İnsan Hakları Günü değil; İnsan Hakları adına konuşanların iki yüzlülük ve çifte standartları ile maskelerinin düştüğü gün olarak tarihe geçmiştir" dedi.

'ZULME KARŞI ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Çelik, batılı devletlerin çoğunun çocuk katilleri ile el sıkışarak, Filistinlilerle dayanışmak isteyen halklarını engelleyerek, barış isteyen sesleri sansürleyerek iki yüzlülük sergilediğini belirtti. Çelik, şunları kaydetti: "Uluslararası toplum adına Gazze'de derhal ateşkesin sağlanmasına dönük yapılan çağrıyı, Amerika Birleşik Devletleri veto ederek insan haklarına karşı en büyük engele imza atıyor. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, dünyanın her neresinde olursa olsun ve her kimi hedef alırsa alsın haksızlığa, zulme ve hukuksuzluğa karşı çıkmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle insan haklarına saygı temelinde tüm dünyada adil bir gelecek için mücadele ahdimizi yineliyoruz. 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nün başta Filistinliler olmak üzere dünyanın tüm mağdur ve mazlumları için güven ve adalet dolu günlerin gelmesine vesile olmasını dileriz." (DHA)

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow