hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cevdet Yılmaz kimdir? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz hangi görevlerde yer aldı?

  Cevdet Yılmaz kimdir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz hangi görevlerde yer aldı
  expand

  Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz oldu. Peki ama Cevdet Yılmaz hangi görevlerde yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cevdet Yılmaz, ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, doktorasını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. İşte Cevdet Yılmaz'ın detaylı özgeçmişi...

  Cevdet Yılmaz kimdir?

  Başbakanlık DPT Müsteşarlığı, AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümer Halı'da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

  23, 24, 26 ve 27. Dönemde Bingöl, 25. Dönemde Diyarbakır Milletvekili seçildi. Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanlığı yaptı. 60. Hükûmette Devlet Bakanı; 61, 62 ve 64. Hükûmetlerde Kalkınma Bakanı, 63. Hükûmette Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. AK PARTİ MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya, Dış İlişkiler ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2020 yılı Kasım ayından bu yana TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

  Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow