CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu projelerini anlattı: 'Türkiye dolara boğulur'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu projelerini anlattı: 'Türkiye dolara boğulur'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin katma değeri yüksek ürünlerin üretimine geçmesi gerektiğini vurgulayarak, bunu sağlayacak projelerini anlattı. Üretim ekonomisi için sanayicilere verilecek teşvikleri, eğitimde atılacak adımları anlattı. Ekonomide planlamanın önemine işaret eden Kılıçdaroğlu, "İnsani Genişleme ve Bilgi Politkaları Kurumu" kuracaklarını ve Organize Sanayi Bölgelerinde 6 yıl yatılı eğitim verecek teknoloji liseleri kuracaklarını açıkladı.

tarzını sorgular hale geldik'


Öyle bir noktaya getirdiler ki bizi, komşumuzun kimliğini, inancını, yaşam tarzını sorgular hale geldik. Caddede birbirimize selam veremez hale geldik. Türkiye böyle bir ülke miydi? Hepimiz birlikte, beraber yaşayacağız. Ne güzel söylemiş atalarımız, 'Komşu komşunun külüne muhtacız'. Biz külünden vazgeçtik, komşunun canını nasıl alırız derdine düştük. Ayrışma sadece düşmanların işine yarar. Savaş meydanlardan gelen Atatürk, 'yurtta barış, dünyada barış' diyor. Hepimiz birbirimizle barışmak zorundayız.


'Medyanın özgür, bağımsız olması lazım'


Medyanın özgür, bağımsız olması lazım. Siyasi iktidarın tekelinde medya olmaz. Medya gücü denetler, onun için kamu görevi yapar. Bağımsızlığı çok önemlidir. Gelişmiş ülkelerde onun için 4. güç olarak tanımlanır. Bakıyorum 'havuz medyasına', 'CHP gelirse imam hatip okullarını kapatacak'. Yahu imam hatip okullarını kuran biziz, niye kapatalım? Daha iyi eğitim yapacağız. İmam hatip okullarına gidenler bizim çocuklarımız değil mi? Daha iyi okusun, bilgili, birikimli olsunlar bizim görevimiz değil mi? Türkiye'yi kısır bir çekişmenin içine sokmak istiyorlar. Türkiye'nin acilen bunun içinden çıkması lazım, çıkmazsa sonumuz hayır değil. 


'Ben size namuslu siyaset sözü veriyorum'


Ne zaman çözülecek? 'Efendim 24 Haziran'dan sonra çözülecek'. Niye 24 Haziran'dan sonra, elinden tutan mı var? Bir şeyi yapacaksanız yetkili organda, makamda, konumdaysanız oturur süratle yaparsınız. Biz de sizi alkışlarız. İşin temelinde yatan namuslu siyasettir. Ben size namuslu siyaset sözü veriyorum, nokta. Başka söz vermiyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS