CHP ve MHP'den Gökçek'e destek: Seçimle gelen seçimle gider

CHP ve MHP'den Gökçek'e destek: Seçimle gelen seçimle gider

İstifası gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, belediyenin CHP ve MHP'li üyelerinden destek geldi. Partilerin grup başkanvekilleri Gökçek'e 'seçimle gelenin seçimle gitmesi gerektiğini' söyledi.

Hürriyet'ten Deniz Gürel'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP ve MHP grup başkan vekilleri geçen günlerde Gökçek’i makamında ziyaret etti.


'Seçimle gelen seçimle gider'


Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek, ziyareti doğrulayarak Gökçek'e, "24 yıldır Ankara’nın belediye başkanısınız. Başarılı ya da başarısızsanız bunu halk değerlendirmeli. Aday olup olmayacağınız partinizin iç meselesi ancak seçimle gelenin seçimle gitmesi kanaatindeyiz. Partimizin görüşü de bu şekildedir" dediğini anlattı.


Melih Gökçek'in istifa hikayesi: ''İstifa etmesin''


'FETÖ'cülüğü varsa yargıya hesap vermeli, yöntem doğru değil'


Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya da “Seçimle gelen seçimle gitmeli. Bir yanlışı varsa, yolsuzluğu ya da FETÖ’cülüğü varsa yargıya hesap vermeli. Yöntemin doğru olmadığını düşünüyoruz” diye konuştu.


Bu sözler karşısında Gökçek’in yorum yapmadığı, ziyaretten memnuniyet duyduğunu söylemekle yetindiği öğrenildi.


Grup başkanlarının ziyaretinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız da yer aldı.


Belediye meclisinde 100 Ak Partili, 23 CHP'li, 15 MHP'li, 1 BBP'li, 3 de bağımsız üye bulunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS