hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'li Altıok: 'Güzel günler yakın'

  CHPli Altıok: Güzel günler yakın
  expand
  KAYNAK DHA

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı, Türkiye'de basının çok zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Ancak güzel günler yakın" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) 71'inci kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla İGC Başkanı Misket Dikmen'i makamında ziyaret etti.

  İGC Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu'nun da yer aldığı ziyarette basına yönelik hak ihlallerinin giderek yoğunlaştığını öne süren Akatlı, “Gazetecilere yönelik baskı ve hak ihlalleri her geçen artıyor. Bu koşullar altında artık gazetecilere çok önemli bir görev daha düşüyor. Gazeteciler sadece haber vermenin dışında halkı bilinçlendirmesi de gerekiyor. Gazeteciler cesaretli olmalı ve toplumu aydınlatmak için çalışmalı. Her ne kadar zor günlerden geçsek de güzel günler yakın. Düşüşe geçen diktatörlerin yeniden güçlenmesi mümkün değildir. Tarih bize bunu gösteriyor. İyiliğin uzak olmadığını düşünüyorum" dedi.

  'Özgür basına destek'

  İGC Başkanı Misket Dikmen de, medyanın her taraftan baskı altında tutulduğunu, bu zorluklara karşı mücadele yürüttüklerini söyledi. İzmir basınının diğer sıkıntıların yanında ekonomik güçlüklerle de uğraştığını anlatan Dikmen, “Kentte yayın yapan sadece bir televizyon kanalı kaldı. Bir çok gazete ve dergi kapanıyor. İşsizlik çok derinden hissediliyor. Bu zor günlerde özgürlükten yana olan yurttaşların basına bir şekilde destek olması gerekiyor. Olumsuzluğu yenebilecek yegane güç birliktir. Bunun için dayanışma içinde olmamız gerektiğini her ortamda dile getiriyoruz. O nedenle gerçek ve özgür yayını yaptığını düşündüğünüz gazete ve dergileri alın, kitapları okuyun" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow