hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'li Sezgin Tanrıkulu 'trolleri' sordu

  CHPli Sezgin Tanrıkulu trolleri sordu
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  CHP’li Tanrıkulu, sosyal medya üzerinden muhalif görüş sahiplerini hedef alan paylaşımlarda bulunan hesapları Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, bu hesaplar hakkında inceleme yapılıp yapılmadığını sordu, hesapların kimlere ait olduğunun açıklanmasını istedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sosyal medyada hükümet muhaliflerini hedef alan hesapları Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, sosyal medyaya uygulanan baskıları anımsatan Tanrıkulu, iktidarı eleştiren paylaşımlara ilişkin yasal işlem başlatıldığını da hatırlattı.

  Genel Kurul'da 'troll' tartışması

  Birgün'ün haberine göre, Twitter'daki “Milletin İstihbaratı (@milletinistihb1)” ve “Milletin İstihbarati (@55ajan)” gibi hesapların sosyal medya üzerinden muhaliflere yönelik saldırılarda bulunduğunu belirten Tanrıkulu, bu hesaplarca AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın fotoğrafları paylaşılarak yorumlar yapıldığını ifade etti. Tanrıkulu, bu hesapların kimlere ait olduğunu sordu.

  Referans bir tarihçiden sosyal medya fenomenine: İlber Ortaylı

  'Finansmanı nereden geliyor?'

  Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde fotoğrafları paylaşan ve yorum yapanlar hakkında inceleme yapılmasını isteyen Tanrıkulu, AK Parti hükümetinin sosyal medya çalışmalarında yer alması için 6 bin kişiyi “Sosyal Medya Temsilcisi” adıyla eğittiği iddiasını da sordu. Tanrıkulu'nun önergesi şöyle:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  - Bu ekipte yer alan 6 bin kişiye bir ücret ödendiği iddiaları doğru mudur? Bu 6 bin kişilik ekibin finansmanında, herhangi bir kamu kaynağı kullanılmakta mıdır?
  - 'Milletin İstihbaratı (@milletinistihb1) | Twitter’ ve ‘Milletin İstihbarati (@55ajan) | Twitter’ hesapları kimlere aittir?
  - Bu hesaplar resmi hesaplar mıdır? Resmi hesap değilse, ilgili hesaplar hakkında ne tür işlemler yapılacaktır?
  - Hesaplar resmi hesap değilse ve bu durum bilinmekteyse, bahse konu hesaplar ile ilgili olarak neden gerekli işlemler yapılmamaktadır?
  - 2010 – 2017 yılları arasında yıllar bazında 28 Haziran tarihi itibariyle toplam kaç sosyal medya hesabı hangi gerekçelerle kapatılmıştır?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow