CHP'li Sezgin Tanrıkulu 'trolleri' sordu

CHP'li Sezgin Tanrıkulu 'trolleri' sordu

CHP’li Tanrıkulu, sosyal medya üzerinden muhalif görüş sahiplerini hedef alan paylaşımlarda bulunan hesapları Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, bu hesaplar hakkında inceleme yapılıp yapılmadığını sordu, hesapların kimlere ait olduğunun açıklanmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sosyal medyada hükümet muhaliflerini hedef alan hesapları Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, sosyal medyaya uygulanan baskıları anımsatan Tanrıkulu, iktidarı eleştiren paylaşımlara ilişkin yasal işlem başlatıldığını da hatırlattı.

Birgün'ün haberine göre, Twitter'daki “Milletin İstihbaratı (@milletinistihb1)” ve “Milletin İstihbarati (@55ajan)” gibi hesapların sosyal medya üzerinden muhaliflere yönelik saldırılarda bulunduğunu belirten Tanrıkulu, bu hesaplarca AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın fotoğrafları paylaşılarak yorumlar yapıldığını ifade etti. Tanrıkulu, bu hesapların kimlere ait olduğunu sordu.

'Finansmanı nereden geliyor?'

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde fotoğrafları paylaşan ve yorum yapanlar hakkında inceleme yapılmasını isteyen Tanrıkulu, AK Parti hükümetinin sosyal medya çalışmalarında yer alması için 6 bin kişiyi “Sosyal Medya Temsilcisi” adıyla eğittiği iddiasını da sordu. Tanrıkulu'nun önergesi şöyle:

- Bu ekipte yer alan 6 bin kişiye bir ücret ödendiği iddiaları doğru mudur? Bu 6 bin kişilik ekibin finansmanında, herhangi bir kamu kaynağı kullanılmakta mıdır?
- 'Milletin İstihbaratı (@milletinistihb1) | Twitter’ ve ‘Milletin İstihbarati (@55ajan) | Twitter’ hesapları kimlere aittir?
- Bu hesaplar resmi hesaplar mıdır? Resmi hesap değilse, ilgili hesaplar hakkında ne tür işlemler yapılacaktır?
- Hesaplar resmi hesap değilse ve bu durum bilinmekteyse, bahse konu hesaplar ile ilgili olarak neden gerekli işlemler yapılmamaktadır?
- 2010 – 2017 yılları arasında yıllar bazında 28 Haziran tarihi itibariyle toplam kaç sosyal medya hesabı hangi gerekçelerle kapatılmıştır?

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS