CHP'li Tezcan: Halkın Bakan Soylu'nun akıl sağlığı yerinde mi bilmesi lazım

CHP'li Tezcan: Halkın Bakan Soylu'nun akıl sağlığı yerinde mi bilmesi lazım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili sözlerine Bülent Tezcan yanıt verdi. Veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok diyen Tezcan, "Halkın, bakanın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını bilmeye hakkı vardır" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili sözlerine yanıt verdi. Tezcan, “Bulunduğu makam tehdit edecek, ‘Şunu açıkla biz biliyoruz bak sonra şöyle yaparız’ denecek bir yer değil. Elinde bir şey varsa gereğini yapacağı yerdir” dedi. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Bakan Soylu’nun sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Tezcan şunları söyledi:


Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sen bittin


"Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok"


“Bulunduğu makam tehdit edecek, ‘Şunu açıkla biz biliyoruz bak sonra şöyle yaparız’ denecek bir yer değil. Elinde bir şey varsa gereğini yapacağı yerdir. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok bunu her yerde de söylüyoruz. Kendileri kendi etraflarında mal varlıklarının, ilişkilerinin araştırılmasından korkarak parmak hesabıyla bunların araştırılmasını önlemek için ellerinden geleni yaparken bizim genel başkanımız Meclis’e kendisi ile ilgili bütün akrabalarının mal varlığının araştırılması için dilekçe vermiş bir siyasetçidir. Bu onların anlayamayacağı bir üslup ve büyüklüktür siyasette.


Kılıçdaroğlu'ndan çok sert Ataşehir tepkisi


 


"Bakanın anlamayacağı bir siyaset tarzı"


Görevden aldıkları Ataşehir Belediye Başkanı savcılığa kendi eliyle dilekçe verip, ‘Benim ve bütün akrabalarımın mal varlığına araştırın’ diyecek kadar kendinden emin, temiz ve cesaretli bir siyasetçidir. Bu da İçişleri Bakanı’nın anlayamayacağı bir siyaset tarzıdır. Onlar yolsuzlukları parmak hesabıyla örtmeyi ve kapatmayı bilirler bir de başkalarına iftira atmayı bilirler. Ne yazık ki hezeyanlar içinde kıvranan ve ne dediğini bilmeyen bir İçişleri Bakanı var. İçişleri Bakanlığı, elinde silahlı polis ve jandarma gücü olan bakanlıktır. Bu nedenle halkın bu gücün emanet edileceği bakanın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını bilmeye hakkı vardır.


Kılıçdaroğlu Londra'da: Parlamenter demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz


"Sağlık raporu ihtiyacı var"


Bakanın son günlerdeki açıklamaları ve üslubu sağlık raporu ihtiyacını daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkarmıştır. Milletin selameti açısından İçişleri Bakanlığı yapabilmek için artık akıl sağlığı raporu ibrazına ihtiyaç olduğu hatta bunun elzem olduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Devletin tepesinde provokatif yönetim, kriminal siyaset ustalığı gösteriyorlar. Bakanın konuşmasındaki düzeysizlik Belediye Başkanlarımıza dönük saldırı, tehdit, şantaj ve operasyonun arka planının da delilidir. Bakan küfür ediyor, sövüyor, tehdit ediyor. Bu hakaret, küfür ve tehditleri için yargı yoluna gideceğiz ahlaki değerlendirmeyi ise milletimize havale ediyoruz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS