CHP'li vekil: Balıkesir Belediye Başkanı'nın eşi gözaltına alındı

CHP'li vekil: Balıkesir Belediye Başkanı'nın eşi gözaltına alındı

CHP'li vekil: Balıkesir Belediye Başkanı'nın eşi gözaltına alındı

Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ederken gündeme damgasını vuracak sözler söylemiş, 'Aileme kadar tehdit edildim' diye konuşmuştu. Uğur'la ilgili bir iddia da CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'dan geldi. Balıkesir Valiliği ise bu iddiayı yalanladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti'de istifası istenecek yeni belediye başkanları

CHP'li Havutça, Ahmet Edip Uğur'un evine Ankara'dan giden polislerin olduğunu, eşi Nurgül Uğur'un da bu polisler tarafından gözaltına alındığını iddia etti. Havutça konuyla ilgili şunları kaydetti: 'Sayın başkanın eşinin terörle mücadele ekibi tarafından gözaltına alındığını, bir gün gözaltında tutulduğunu ve bunun üzerinden başkanın tehdit edildiğini duydum.'

Ahmet Edip Uğur bu hafta başında istifa etmiş, sözleri de gündeme damga vurmuştu. Çünkü Uğur, diğer başkanlar gibi sadece görevinden değil AK Parti'den de istifa etmişti. 

Ahmet Edip Uğur istifa sonrası ilk kez konuştu

Valilik'ten açıklama

Balıkesir Valiliği ise bu iddiayı yalanladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugün bazı haber sitelerinde yayınlanan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'nın iddia ettiği eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşinin 1 gün süreyle gözaltına alındığına dair haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür asılsız iddialar Ahmet Edip Uğur ve ailesini de rencide etmektedir. 7/24 üstün hizmet anlayışıyla görev yapan güvenlik güçlerimizi de zan altında bırakmak en büyük haksızlıktır. Sayın milletvekilimizin hayal ve dedikodu kaynaklı mesnetsiz ifadeleri sorumluluk anlayışı ile bağdaşmamaktadır. Güvenlik güçlerimiz moral bozucu bu ve buna benzer açıklamalara karşın her zaman sorumluluk bilincini koruyarak görev yapmaya devam edecektir."

 


Ahmet Edip Uğur istifa etti