türkiye

CHP'li vekiller muhabirlik yaptı

  1. Türkiye

CHP'li vekiller muhabirlik yaptı

CHP'li vekiller muhabirlik yaptı

Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü Komisyonun kameralara kapalı olması milletvekillerini gazeteci yaptı. Yayın için özel tripot ve mikrofon alan CHP milletvekili Ali Şeker, bir oturumda kesintisiz 15 saat yayın yaptı.

Anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde görüntülü basın yayın kuruluşlarına izin verilmemesi tartışma yarattı.

Tüm Türkiye'yi ilgilendiren değişikliğin en azından görüntülü haber servis eden ajanslar tarafından izlenmesi talep edildi. Ancak, muhalefetin bu talebi geri çevrildi. Meclis kamerasının tüm toplantıları kayda aldığı, istendiği takdirde oradan görüntülere ulaşılabileceği ifade edildi. Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre; bunun üzerine CHP milletvekilleri, Komisyon Başkanlığı'na toplantıların TRT 3'te yayınlanması talebiyle önerge verdi. Bu önerge de aynı gerekçeyle geri çevrildi. Görüşmeleri sadece medya kuruluşlarından muhabirler izledi.

CHP'li vekil Şeker de kendi yayıncılığını kendi yapmaya kararı verdi ve komisyon çalışmalarını canlı vermek için harekete geçildi. Şeker bu süreci de şöyle anlattı:

"Başka komisyon çalışmalarında da telefonum aracılığıyla yayınlar yaptım, ama daha kaliteli görüntü için cihazın sabit kalması gerekiyordu. Biz de bunun için bir tripot aldık. Daha iyi bir ses kalitesi için de ayrıca mikrofon aldık. Böylece teknik altyapımızı güçlendirdik. Yayını ben yapıyorum, milletvekili arkadaşlarımız Mahmut Tanal, Sibel Özdemir, Onursal Adıgüzel de yardımcı oluyor."

'Metiner'i bile yayınladık'

Şeker'in "Teknik masa" olarak nitelendirdiği komisyonun çalışma masasında yayın kalitesini iyileştirmek için bu çalışmalar yapılırken, yayın ilkeleri de belirlendi! "Biz tarafsız yayıncılık yapıyoruz" diyen Ali Şeker, AK Partili Grup Başkanvekillerinden milletvekillerine konuşmaların tümünü yayınlamaya çalıştıklarını anlattı. Şeker, "Bu tarafsızlık medyaya örnek olsun. Montaj yok. Tüm gerçekler orada. Halktan kaçırmaya çalıştıkları, gizli kalmasını istedikleri şeylere izin vermeyeceğiz. Tüm gerçekleri kayıt altına alıyoruz" dedi.

 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS