hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'nin listesine sonradan eklenen Parlar adaylıktan çekildi

  CHPnin listesine sonradan eklenen Parlar adaylıktan çekildi
  expand
  KAYNAKDHA

  Hatay'da CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan ilk aday listesinde adı yer almayan ancak yapılan değişiklikle 6. sıradan milletvekili adayı gösterilen Hasan Ramiz Parlar sosyal medya hesabından adaylıktan çekildiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hatay'da CHP’nin ilk listede kendisine yer vermediği ve sonrasında yapılan değişiklikte 6'ıncı sıradan milletvekili adayı gösterilen Hasan Ramiz Parlar, sosyal medya üzerinden yayınladığı paylaşım ile adaylıktan çekildiğini açıkladı.

  CHP Genel Merkezi tarafından Hatay Milletvekilliği aday listesinde son dakikada yapılan değişikliğin yankıları sürüyor.

  CHP'nin aday listesi analizi

   

  "Kabul edilebilir bulmuyorum"

  CHP'nin ilk açıkladığı listede adı yer almayan ancak son değişiklikte 6'ıncı sıradan milletvekili adayı gösterilen Hasan Ramiz Parlar, bu durumun liste dışı kalan ya da sırası değiştirilen isimler açısından üzücü ve onur kırıcı olduğu ve siyaset etiği açısından onaylamadığı gerekçesiyle milletvekilliği adaylığından çekildiğini açıkladı. Parlar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Hatay ve birkaç ilin listelerinde yapılan değişiklikleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin saygınlığı ve güvenilirliği ile siyaset etiği ve toplum vicdanı açısından kabul edilebilir bulmuyorum” ifadelerine yer verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Parlar'ın paylaştığı mesaj;

  CHPnin listesine sonradan eklenen Parlar adaylıktan çekildi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow