hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'nin TBMM Grup Yönetimi belli oldu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAK DHA

  TBMM CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Grup Başkanvekilleri İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır seçildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Grup Genel Kurulu, 28'inci Dönem'de görev yapacak grup başkanı ve grup başkan vekillerinin seçimi için TBMM'de toplandı. Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, basın mensuplarına açıklama yaptı.

  ÖZGÜR ÖZEL: GRUP BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BEN YÜRÜTECEĞİM

  Özel, parti olarak yapmış oldukları toplantıda hem grup başkanvekillerini hem de Meclis Başkanlık Divanı’nda görev yapacak milletvekillerini belirlediklerini aktararak, "Buna göre; Grup Başkanlığı seçiminde ben seçildim. Bundan sonra grup başkanlığı görevini ben yürüteceğim. Malum, Genel Başkanımızın milletvekili olmaması nedeniyle bir grup başkanı belirlememiz gerekiyordu. Grup Başkanvekillerimiz; Afyonkarahisar Milletvekilimiz Burcu Köksal, Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır ve İstanbul Milletvekilimiz Gökhan Günaydın seçildi. Meclis Başkanvekilliği’ne, Denizli Milletvekilimiz ve an itibarıyla Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca. Meclis İdari Amirliği’ne Balıkesir Milletvekilimiz Ensar Aytekin seçildi. Katip üyeliklere; Giresun Milletvekilimiz Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye Milletvekilimiz Aysu Kaya ve Trabzon Milletvekilimiz Sibel Suiçmez seçildi" dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugün yapılan toplantı sonrasında 9 adaylıktan 5’ine kadın adayların seçildiğini hatırlatan Özel, "Pazartesi gününden itibaren hem grup başkanvekillerimiz hem seçilen diğer arkadaşlarımız görevleri ile ilgili devir teslimleri yapmaya başlayacaklar. Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi olarak; etkili, içerikli, yapıcı ve dirençli bir muhalefet partisi görüntüsü sergileyeceğiz" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow