Ukrayna'da CNN Türk ekibinin aracına ateş açıldı! Canlı yayında o anları anlattılar, sağlık durumları iyi

Ukrayna'da CNN Türk ekibinin aracına ateş açıldı! Canlı yayında o anları anlattılar, sağlık durumları iyi

Lviv'den yola çıkan CNN TÜRK aracına Kiev yakınlarında hedef alındı. Hande Fırat, araçlarının lastiklerine ateş açıldığı ve konvoy ile birlikte geri döndüklerinin bilgisini verdi. Canlı yayına bağlanan Samet Güner ve Caner Emre Kınacı, sağlık durumlarının iyi olduğunu ve Lviv'e doğru yola çıktıklarını söyledi. Samet Güner, "Arabamız iyi biz iyiyiz. Şimdi daha güvenli bir bölge bulmak için gidiyoruz." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Lviv'den yolan çıkan CNN TÜRK aracı Kiev yakınlarında hedef alındı. Ekipte muhabir Samet Güner ve kameraman Caner Emre Kınacı'nın olduğu belirtildi. Hande Fırat, araçlarının lastiklerine ateş açıldığı ve konvoy ile birlikte geri döndüklerinin bilgisini verdi. 

CNN TÜRK'te Gece Görüşü programının moderatörü Hande Fırat, Ukrayna'da yaşanan sıcak gelişmeyi şu sözlerle duyurdu:

Lviv'den Kiev'e giden CNN Türk ekibinin aracına Kiev yakınlarında ateş açıldı. Ekipte Samet Güner ve kameraman Caner Emre Kınacı var. Aracın lastiklerini isabet aldığı, konvoydaki diğer araçlarla geri dönüyorlar bilgisi var.

Aracın lastiklerine isabet almış, iki lastik patlamış. Konvoyda diğer araçlarla Kiev'e giremeden geri döndükleri bilgisi var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Konuşan arkadaşımızın söylediği, 'Ne yapacaklarını bilmiyorlardı, konvoyla geri dönüyorlardı. Hat koptu.'

Şimdi Samet'e de Emre'ye de ulaşmaya çalışıyoruz. Editör arkadaşlarımızla yazışıyoruz. Allah korusun ama herhangi bir kötü bir durum var mı yok mu... Belli ki CNN Türk'ten İdris Arıkan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişler. Bugün yola çıkmışlardı.

Samet'in İdris ile yaptığı telefon görüşmesinden edindiğimiz bilgi şu an için şu: Araçların lastiklerine ateş açıldığı, konvoyda başka araçların da olduğu ve geldikleri yoldan geri dönmekte oldukları yönünde.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

CNN TÜRK Kameramanı, "Emre Kınacı Kiev sınırına 50 metre kala Ukrayna askeri durdurdu ve giremezsiniz dedi. Arkamızda 3 araba vardı konvoy. Lastiğimiz patladı. Patlat lastikle 20 kilometre yol gittik. Şu anda güvendeyiz. Hava saldırısı olmuş yolda şarapnel parçaları vardı. Bize ateş açıldı. Nereden geldiğini bilmiyoruz. Bir köprünün üzerinde olduğumuz için ses bariyerleri bizi korudu. Çelik yeleklerimiz üzerimizde gidiyorduk. Lastiğimiz patladı o gruptan ayrılmak zorunda kaldık. Patlat lastikle giderken benzinci bulduk. Elektrik yok su yok. Ben 2 lastik patladı zannettim. Çevrede terk edilmiş arabalar var. Düşüncemiz o araçların jantları uyarsa onlardan almaktı. Bir şekilde lastiği değiştirdik. İki seferdir meskün mahal araması yapan askerlere denk geldik. Ön lastiğimiz hala patlat ama gidiyoruz. Dışişleri Bakanlığı'ndan arıyorlar şu anda. Biz Kiev yönünden çıktık. Stavishka bölgesindeyiz. Şimdi bir araç bulduk. Lastikleri sağlam görünüyor." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK Muhabiri Samet Güner "Çok iyiyiz. Ukraynalı askerler kontrol noktasından bizi gönderdiler ve Kiev'e girebilirsiniz dediler. Güvenli olduğunu askerden teyit aldık. 45-50 kilometre kala önümüzde bir araba vardı. Bir anda ateş edilmeye başladı. Çelik yelek ve kaskımız üstündeydi. Arabamız iyi biz iyiyiz. Şimdi daha güvenli bir bölge bulmak için gidiyoruz. Lviv tarafı daha güvenli. Durduğumuz yerde çok fazla bomba sesi duyduk. Silah seslerini de duyduk." dedi.