Son Dakika

Corona virüsü haritası son durum… Covid-19 koronavirüs son dakika haberleri

A A

24.03.2020 - 11:18 Son Güncelleme:

Koronavirüs haritası covid-19 corona virüsünün dünya genelinde hızla yayılmaya devam ettiğini gösterdi. Canlı corona virüsü haritası içerisinde ülkelerde görülen vaka sayıları, can kayıpları ve iyileşen hasta sayıları gün gün paylaşılıyor. İşte son dakika covid-19 haberleri ve haritada son durum…

Corona virüsü haritası son durum… Covid-19 koronavirüs son dakika haberleri

Corona virüsü son dakika haberleri dünya genelinde yaşanan son gelişmeleri aktarmayı sürdürüyor. Öte yandan koronavirüs haritası ise ülke ülke covid-19 pozitif vaka sayısı ile ilgili detayları aktarıyor. Dünya genelinde toplam vaka sayısının 400 bine doğru ilerlediği günlerde hayatını kaybeden kişi sayısı ise 16 bin 500’ü geride bıraktı. Peki, haritadaki son rakamlar ne?

CORONA VİRÜSÜ HARİTASI SON DAKİKA VERİLERİ

Covid-19 haritasında yer alan detaylara göre virüs nedeniyle en fazla hayatını kaybeden ülke olan İtalya’da ölü sayısı 6 bini aştı. Virüsün çıkış noktası olan Çin’de ise 3 bin 281 kişi hayatını kaybetti. Can kaybının hızla arttığı ülkelerden olan İspanya’da ise 2 bin 311 kişi covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÇİN’DE DURUM NORMALE DÖNÜYOR

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'de son bir haftada ortaya çıkan yeni vakaların çoğunun yurt dışından gelen kişilerde görüldüğü bildirildi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu verilerine göre, son bir haftada ortaya çıkan 135 yeni vakanın 129'u yurt dışına seyahat eden ve virüsü orada kapan kişilerde görüldü.

TÜRKİYE'DE SON DURUM


Son dakika... Koronavirüsten ölenlerin sayısı 37'ye yükseldi