hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Corona virüsü haritası son durum… Son dakika koronavirüs haberleri

  Corona virüsü haritası son durum… Son dakika koronavirüs haberleri
  expand

  Corona virüsü haritası ülke ülke vaka ve ölü sayısı ile ilgili güncel bilgileri aktarmayı sürdürüyor. Dünya genelinde vaka sayısının 1,5 milyonu geride bıraktığı günlerde ölü sayısı ise 88 bini aştı. Peki, hangi ülkede son durum ne? İşte son dakika koronavirüs haberleri ve haritada dikkat çeken rakamlar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs haritası dünya çapında ülkelerdeki son verilere ilişkin bilgileri aktarıyor. Ülkede yer alan vaka sayısı, ölü sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi verilerin yer aldığı harita virüse ilişkin önemli bilgileri içeriyor. İşte dikkat çeken bazı ülkelerde son durumlar…

  ABD’DE VAKA SAYISI YARIM MİLYONA DAYANDI

  Virüsle mücadele konusunda zor günler geçiren ABD’de vaka sayısı 432 bin 132 oldu. Sadece New York eyaletinde yaşanan ölüm sayısı birçok ülkeyi şimdiden geride bırakmış durumda.

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  İSPANYA İTALYA’YA YAKLAŞIYOR

  Vaka sayısında ABD’nin ardından ikinci sırada yer alan İspanya ölü sayısında da İtalya’ya yaklaşıyor. İspanya’da vaka sayısı 148 bin 220 olarak açıklanırken ölü sayısı ise 14 bin 794 olarak belirlendi. İtalya’daki vaka sayısı ise 139 bin olarak tespit edilirken sadece İtalya’da virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 17 bin 669 olarak açıklandı.

  100 BİNİ AŞAN 4. ÜLKE ALMANYA OLDU

  Şimdiye kadar 2 bin 349 ölümün gerçekleştiği Almanya’da vaka sayısı ise 113 bin 296 olarak tespit edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇİN’DE NORMALE DÖNÜŞ SÜRÜYOR

  Virüsün sıfır noktası olan Çin’de 82 bin 867 kişiden 77 bin 639’u covid-19’u yenmeyi başardı.  

  TÜRKİYE’DE SON DURUM NE?

  Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye’de 38 bin 226 pozitif vaka bulunuyor. Bu vakalardan bin 846’ı virüsü yenmeyi başarırken 812 kişi ise covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow