Corona virüsü ölüm oranı yüzde kaç? Koronavirüsten korunma yöntemleri neler?

Corona virüsü ölüm oranı yüzde kaç? Koronavirüsten korunma yöntemleri neler?

Corona virüsü ölüm oranı ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden geçtiğimiz günlerde önemli bir bilgilendirme gelmişti. Peki, aşı çalışmaları devam eden koronavirüsten korunma yöntemleri neler?

Corona virüsünün Türkiye dahil birçok ülkeye ulaşmasıyla birlikte virüsn ölüm oranı sosyal medyada sıklıkla dile getirilmeye başlandı. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın corona virüs tehdidini küçümseyen bir orana indirmesi ölüm oranını yeniden gündeme getirdi. Peki, yetkili isimler konuyla ilgili ne demişti?


DSÖ DİREKTÖRÜ CORONA VİRÜSÜ ÖLÜM ORANINI AÇIKLADI


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, corona virüs nedeniyle meydana gelen ölüm oranının yüzde 3.4 olduğunu duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump ise bu oranı abartılı bulduğunu ifade ederek ölüm oranının yüzde 1’lerde olduğunu iddia etmişti.


CORONA HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…


CORONA VİRÜSTEN KORUNMA YÖNTEMLERİ NELER?


Virüsün dünya genelinde hızla yayılmasıyla birlikte covid-19’dan korunma yöntemleri de sıklıkla paylaşılmaya başlandı. Peki, riski en aza indirebilecek bu yöntemler neler?


Corona virüsüne karşı korunma yollarının başında hijyen geliyor. Sık sık elleri yıkamak, maske takmak, elleri yıkadıktan sonra antiseptik veya kolonya kullanmak, tokalaşmadan olabildiğince kaçınmak en etkileyici korunma yolları arasında yer alıyor.


SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


 Bununla birlikte bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekirse yine doktor kontrolünde bağışıklığı kuvvetlendirmek için ilaç ve gıda takviyesi yapmak da ikinci sıradaki korunma yolları arasında yer alıyor. Yine sağlıklı ve dengeli beslenme ile düzenli uyku da Coronavirus salgınına karşı alınabilecek tedbirler arasında sıralanıyor.Koronavirüsten korunmanın yolları

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS