Corona virüsü son dakika 16 Mart: YÜKSELİYOR! Türkiye Coronavirus haritası

Corona virüsü son dakika 16 Mart: YÜKSELİYOR! Türkiye Coronavirus haritası

Corona virüsü son dakika 16 Mart: YÜKSELİYOR! Türkiye Coronavirus haritası

Corona virüsü salgını ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’de Coronavirus tanısı konulan hasta sayısının 18’e yükseldi. Dünya genelinde ise tanı koyulan vaka sayısı 170 bin sınırına ulaşırken ölü sayısı ise 7 bine yaklaştı. Peki, Coronavirus salgınında son durum ne? İşte, 16 Mart Corona virüsü haritası son durum…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Corona virüsü salgını tüm dünyada can almaya devam ediyor. Bir yandan da vaka sayısı hızla artıyor. Bununla birlikte Türkiye’de de vaka sayısı ile ilgili geçtiğimiz akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Dünya genelinde salgın nedeniyle ölü sayısı 7 bin sınırına ulaşırken vaka sayısı ise 170 bin sınırına kadar dayandı. Peki, Türkiye’de Corona virüsü salgını ile ilgili son durum ne? İşte, 16 Mart Corona virüsü haritası…

CORONA VİRÜSÜ SON DURUM – TÜRKİYE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ülke genelinde vaka sayısının 18’e yükseldiğini söyledi.

Koca, Twitter'dan, ilk vakanın gözlemde tutulan çevresindeki 2 kişiye tanı konulduğu bilgisini paylaşarak, Avrupa'dan gelmiş 7, Amerika'dan gelmiş 3 vakanın olduğunu açıklamıştı.  Durumun üzücü olduğunu belirten Koca, "Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir." açıklanmasını yaptı.

CAMİLER KAPATILDI MI? İŞTE CEVABI

CORONA VİRÜSÜ – DÜNYA 16 MART SON DURUM

Corona virüsü son durum haritası yayınlandı.  Haritada yer alan bilgilere göre yurdun ölü sayısı dünya genelinde 6 bin 513’e ulaşırken dünya geneli vaka sayısı ise 169 bin 387’ye ulaştı.

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 129 kişi artarak 853'e yükseldi.

Afrika ülkesi Tanzanya'da ilk koronavirüs vakası görüldü.

Jerusalem Post'un haberine göre, İsrail ordusunda görev yapan 5 askerin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 3700 askerin karantina altına alınacağı açıklandı.

İşte, 16 Mart Corona virüsü haritası: